GKS Jastrzębie przegrał u siebie z Podbeskidziem Bielsko Biała

2021-09-06, Autor: AM, źródło GKS Jastrzębie

W meczu 7. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS przegrał przy Harcerskiej z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1. Jedynego gola dla jastrzębian zdobył w 82. minucie spotkania Konrad Gutowski.

Wynik spotkania już w 4. minucie mógł otworzyć Roginić, który wyszedł sam na sam z Reclafem, ale nasz bramkarz wygrał pojedynek z napastnikiem gości. W kolejnych minutach inicjatywę przejął nasz zespół, który częściej gościł pod polem karnym rywali, lecz mimo to, nie stworzyliśmy sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Dobrze prezentowaliśmy się w defensywie, w efekcie czego Mikołaj Reclaf, oprócz sytuacji z początku spotkania, był praktycznie bezrobotny i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej połowy to kolejna dobra interwencja Reclafa, który w groźnej sytuacji skrócił kąt, uniemożliwiając zawodnikowi Podbeskidzia dogranie piłki przed naszą bramkę. W odpowiedzi w 50. minucie z dystansu niecelnie uderzał Jadach. W 61. minucie Polacka próbował zaskoczyć uderzeniem z ostrego kąta z rzutu wolnego Feruga, ale minimalnie przestrzelił. Minutę później w dobrej sytuacji znalazł się Roginić, który jednak atakowany przez naszego obrońcę uderzył z czterech metrów nad poprzeczką.

Im bliżej było końca meczu, tym częściej przy piłce i na naszej połowie utrzymywali się bielszczanie, którzy w 82. minucie zdobyli, jak się później okazało, zwycięskiego gola. Po stracie w środku pola i dośrodkowaniu z naszej prawej strony, piłka trafiła tuż przed linię bramkową, gdzie znalazł się Gutowski i umieścił futbolówkę w bramce. Niestety naszej drużynie nie udało się odwrócić losów spotkania i to Podbeskidzie po ostatnim gwizdku sędziego dopisało do swojego konta trzy punkty.

5 września, Jastrzębie-Zdrój, godz. 15:00
GKS Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
0:1 - Konrad Gutowski 82’

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf - 3. Mateusz Słodowy, 5. Michał Bojdys, 8. Kamil Jadach (54, 30. Łukasz Zejdler), 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński, 16. Dominik Kulawiak, 21. Adrian Balboa (54, 20. Daniel Feruga), 23. Konrad Handzlik, 77. Remigiusz Borkała, 99. Daniel Rumin (78, 4. Szymon Zalewski).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Martin Polacek - 6. Maciej Kowalski-Haberek, 7. Dominik Frelek, 9. Kamil Biliński (k), 10. Dawid Polkowski (66, 8. Michał Janota), 20. Giorgi Merebashvili (86, 3. Mateusz Wypych), 22. Kacper Gach, 44. Julio Rodriguez, 77. Konrad Gutowski, 89. Daniel Mikołajewski, 95. Marko Roginić (73, 99. Kacper Wełniak).

Sędzia: Wojciech Myć
Żółte kartki: Słodowy, Zejdler, Bojdys, Kuczałek (GKS) oraz Frelek, Mikołajewski, Roginić (Podbeskidzie).
Widzów: 1354.