GKS Jastrzębie przegrywa w 1/32 PP z Wartą Poznań

2022-09-01, Autor: AM, GKS Jastrzębie

W meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski GKS Jastrzębie przegrywa przy Harcerskiej z Wartą Poznań 0:2 i żegna się z rozgrywkami.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gości, a konkretnie Corryna, który uderzał z rzutu wolnego silnie, ale niecelnie. W kolejnych minutach to nasza drużyna przejęła inicjatywę, ale w 20. minucie to goście wyszli na prowadzenie po tym, jak po rzucie wolnym piłka spadła przed bramką pod nogi Stavropoulosa, który dał prowadzenie Warcie Poznań.

GKS starał się stworzyć zagrożenie pod bramką Warty, jednak ekstraklasowicz do tego nie dopuszczał. W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie dobrze interweniował Antkowiak, ale w doliczonym czasie gry nie zdołał zapobiec bramce Destana, który wykorzystał błąd Kozłowskiego i podwyższył prowadzenie przyjezdnych.

Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla Kasperowicza, który sfaulował przed polem karnym Corryna i resztę meczu musieliśmy sobie radzić w dziesiątkę. Niestety wyżej notowany rywal w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, przez co golkiper gości, Jędrzej Grobelny, był praktycznie bezrobotny.

Więcej działo się pod bramką GKS-u, jednak Antkowiak nie dał się zaskoczyć po kilku – niezbyt groźnych – strzałach poznaniaków i ostatecznie do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie. Warta Poznań awansowała do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

31 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00
GKS Jastrzębie - Warta Poznań 0:2 (0:2)
0:1 - Dimitrios Stavropoulos 20’
0:2 - Enis Destan 45+4’

GKS Jastrzębie: Michał Antkowiak - Kacper Kawula, Filip Kozłowski (46. Dariusz Kamiński), Jakub Kasperowicz, Remigiusz Borkała, Natan Wysiński, Nataniel Wybraniec (57. Farid Ali), Daniel Szymczak (49. Yevgeniy Zakharchenko), Dawid Szkudlarek, Salvador Pryka (46. Salvador Pryka), Joao Passoni (57. Daniel Stanclik).
Warta Poznań: Jędrzej Grobelny - Jacek Kiełb (42. Konrad Matuszewski), Maciej Żurawski (46. Miguel Luis), Niilo Maenpaa, Milan Corryn (84. Mikołaj Rakowski), Michał Jakóbowski (32. Jan Grzesik), Mateusz Kupczak, Kajetan Szmyt, Wiktor Pleśnierowicz, Dimitrios Stavropoulos (46. Dawid Szymonowicz), Enis Destan.

Sędzia: Sebastian Tarnowski
Żółte kartki: Wybraniec, Zakharchenko (GKS)