GKS Jastrzębie przerywa złą passę

2020-10-12, Autor: mk, źródło: GKS Jastrzębie

W meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi przerywamy serię porażek dzięki wyjazdowemu remisowi 1:1 z Miedzią Legnica. Gola dla GKS-u Jastrzębie zdobył w 42. minucie Daniel Szczepan, a dla remis gospodarzom dał Krzysztof Drzazga, który pokonał Drazika w 82. minucie.

Początek spotkania należał do Miedzi, która już w 2. minucie przeprowadziła groźną akcję zakończoną niecelnym uderzeniem głową Zapolnika. W 6. minucie to nasz zespół mógł wyjść na prowadzenie. Złe podanie obrońcy do bramkarza przejął Szczepan, który minął bramkarza, lecz wracający obrońca wypił piłkę na róg. Minutę później groźnie z rzutu wolnego uderzał Feruga. Przymierzył przy słupku, lecz Hewelt zdołał odbić piłkę. W 11. minucie Drazik nie dał się zaskoczyć po uderzeniu zza pola karnego Bartkowiaka. Chwilę później ładnie w pole karne wszedł Zalewski, lecz akcję zakończył niecelnym uderzeniem.

Po intensywnych pierwszych kilkunastu minutach na boisku działo się nieco mniej, choć nasz zespół zdołał przeprowadzić kilka ładnych akcji, ale bez finalizacji strzałem. Gospodarze odpowiedzieli tylko niecelnymi uderzeniami z dystansu Tupaja i Panki. W 42. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Z lewej strony dośrodkował Jadach, piłkę głową uderzył Szczepan, a ta wpadła do siatki, przelatując nad interweniującym Heweltem. Na przerwę schodziliśmy zatem z jednobramkowym prowadzeniem, a wynik ten był efektem dobrej postawy całego zespołu od początku spotkania.

Od początku drugiej połowy Miedź zdecydowanie ruszyła do ataku, chcąc odrobić straty, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. A w 54. minucie to nasza drużyna zagroziła rywalom, kiedy to po płaskim dośrodkowaniu Ferugi na bramkę uderzał Mróz. Trafił jednak w piłkę nieczysto i Hewelt nie miał problemu z interwencją. W odpowiedzi legniczanie oddali groźny strzał, lecz Drazik po próbie Bartkowiaka z 15 metrów nie musiał interweniować.

Miedź cały czas zaciekle dążyła do zmiany wyniku, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na naszą defensywę. W 74. minucie przed utratą bramki uratował nas Drazik, który popisał się fantastyczną interwencją po uderzeniu z rzutu wolnego Drzazgi, wybijając piłkę lecącą w samo okienko. W 82. minucie gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. W dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Drzazga, który uderzeniem w długi róg nie dał szans Drazikowi. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry bliski pokonania Hewelta był Rumin, który przeciął dośrodkowanie Alego, jednak golkiper Miedzi zdołał obronić uderzenie. W doliczonym czasie gry szansę miał także Ali, który sprzed pola karnego przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie wynik do końcowego gwizdka sędziego nie uległ zmianie i dopisujemy do swojego konta jeden punkt, jednocześnie przerywając serię porażek.

9 października, Legnica, godz. 19:00
Miedź Legnica - GKS Jastrzębie 1:1 (0:1)
0:1 - Daniel Szczepan 42’
1:1 - Krzysztof Drzazga 82’

Miedź Legnica: Mateusz Hewelt - Jakub Łukowski (46. Maciej Śliwa), Adrian Purzycki, Bartosz Bartkowiak (55. Krzysztof Drzazga), Kamil Zapolnik, Paweł Tupaj, Damian Tront, David Panka (46. Daniel Pinillos), Paweł Zieliński (k), Nemanja Mijusković, Bożo Musa (46. Marcin Biernat).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Mateusz Bondarenko, Szymon Zalewski (68. Kryspin Szcześniak), Kamil Jadach, Farid Ali, Daniel Szczepan (81. Daniel Rumin), Dominik Kulawiak, Daniel Feruga (68. Lukas Bielak), Marek Mróz, Michał Rutkowski, Łukasz Zejdler.

Sędzia: Maciej Pelka.
Żółte kartki: Panka, Tront, Bartkowiak (Miedź) oraz Ali, Feruga (GKS).