GKS Jastrzębie w I lidze!

GKS Jastrzębie pokonał Legionovię Legionowo 3:1. Wygrana ta spowodowała, że drużyna z Jastrzębia po 9 latach wróciła do I ligi!

W pierwszych minutach niewiele się działo. Żadna ze stron nie była w stanie bardziej zagrozić bramce rywala, przez co strzałów praktycznie nie było. Aż do 38. minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu w pole karne Legionovii najlepiej w polu karnym zachował się Kamil Szymura i strzałem z kilku metrów pokonał Mateusza Kochalskiego. Tuż przed przerwą prowadzenie mógł podwyższyć Wojciech Caniboł, który minimalnie niecelnie główkował po dośrodkowaniu Damiana Tronta.

W drugiej połowie się od ataków zaczęli gospodarze. Groźnie było w 52. minucie, kiedy to z dystansu kąśliwie uderzał Szczęch, lecz Kochalski na raty poradził sobie z tym strzałem. Przyjezdni nie kwapili się do doprowadzenia do remisu, lecz w 64. minucie Grzegorz Drazik musiał wyjmować piłkę z siatki po niefortunnej interwencji Szymury, który próbując zablokować dośrodkowanie skierował piłkę do własnej bramki.

Remis jednak nie trwał długo. Zaledwie trzy minuty później na Stadionie Miejskim wybuchł szał radości po tym, jak spod linii piłkę wycofał Mazurkiewicz, a mocnym strzałem przy słupku golkiperowi Legionovii nie dał szans Dominik Szczęch. Dziesięć minut później było już pewne, że GKS-owi Jastrzębie nikt nie zabierze już awansu. Po zagraniu ręką w polu karnym arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Dominik Szczęch i pewnym strzałem zdobył trzeciego gola.

Goście mogli strzelić bramkę kontaktową kilkadziesiąt sekund później, gdy w sytuacji sam na sam znalazł się Kuśmierek, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował Szymura. Końcówka meczu to dominacja zawodników gospodarzy i wyczekiwanie na ostatni gwizdek. Gdy wybrzmiał. Na trybunach zapanowała ogromna radość, podobnie jak i wśród zawodników, którzy długo świętowali z kibicami awans na zaplecze ekstraklasy.

GKS Jastrzębie najbliższe spotkanie rozegra już w środę o 18:00, kiedy to w zaległym meczu podejmować będzie u siebie Siarkę Tarnobrzeg.

19 maja, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00
GKS 1962 Jastrzębie - Legionovia Legionowo 3:1 (1:0)
1:0 - Szymura (38 min.)
1:1 - Szymura (64 min., samobójcza)
2:1 - Szczęch (67 min.)
3:1 - Szczęch (77 min., rzut karny)

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik - Kawula, Pacholski, Szymura (k), Kulawiak, Mazurkiewicz (89' Semeniuk), Ruda, Tront, Szczęch (82' Weis), Caniboł (73' Gancarczyk), Salmikivi (87' Zajączkowski).

Legionovia Legionowo: Kochalski - Szumilas, Grzelak (k), Nemanić, Skwarczek (46' Mazurek), Vasilji, Trzmiel (74' Kuśmierek), Zaklika (84' Wojcinowicz), Leleno (87' Rybkiewicz).