GKS Jastrzębie wygrywa w Pszczynie

2012-05-04, Autor: gs
GKS 1962 Jastrzębie po golach Artura Mościckiego i Bartosza Hajczuka wygrał na wyjeździe z Iskrą Pszczyna 2:0. Dwubramkowe zwycięstwo jest zbyt niskim wymiarem kary dla gospodarzy. Jastrzębianie w całym meczu przeważali, stworzyli sobie kilka stuprocentowych okazji do zdobycia bramki i mogli ten mecz wygrać zdecydowanie wyżej.

GKS powinien prowadzić już po pierwszej połowie. Podopieczni Grzegorza Łukasika mieli kilka świetnych okazji bramkowych, ale nie potrafili ich wykorzystać. Najlepsze z nich zmarnowali Kamil JadachBartosz Hajczuk, którzy w sytuacjach sam na sam z bramkarzem, nie potrafili skierować piłki do bramki.

Gole dla GKS-u padły dopiero w drugiej części meczu. W 68. minucie rzut karny po faulu na Marku Sobiku wykorzystał Artur Mościckii i było 1:0. Wynik mogli podwyższyć Jadach lub Sobik, jednak ponownie w stuprocentowych okazjach zawiodła skuteczność. Dopiero w doliczonym czasie gry drugą bramkę strzelił Hajczuk, finalizując składną akcję jastrzębian.

Iskra Pszczyna - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:0)
0:1 Artur Mościcki '65 – rzut karny
0:2 Bartosz Hajczuk '90+2

Iskra Pszczyna: Bartłomiej Krzywicki - Sebastian Orlik, Bartłomiej Grabczyński, Grzegorz Lekki, Andrzej Żur (79' Damian Kraus), Mateusz Szuster, Aleksander Skipioł (71' Mateusz Zamojda), Adam Maślorz, Łukasz Pastuszka (60' Przemysław Fraś), Piotr Maroszek, Bogdan Prusek
Trener: Jan Żurek

GKS Jastrzębie: Mateusz Deege - Tomasz Lorenc, Kamil Duda, Piotr Pacholski, Mateusz Wrana,  Marek Sobik, Artur Mościcki, Kamil Gorzała, Bartosz Hajczuk, Bartłomiej Setlak, Kamil Jadach (90' Kamil Pancer).