GKS Jastrzębie: wysoka porażka na zakończenie sezonu

2012-06-09, Autor: gs
Wysoką porażką 2:6 z drugim zespołem Podbeskidzia Bielsko-Biała z sezonem pożegnali się płkarze GKS-u Jastrzębie. Podopieczni Grzegorza Łukasika rozgrywki zakończyli na piątym miejscu, a do III ligi awansował LKS Czaniec.

Jastrzębianie na spotkanie kończące sezon jechali z chęcią powórzenia wyniku z rundy jesiennej. Prowadzony wówczas przez Andrzeja Myśliwca zespół wygrał na Harcerskiej z rezerwami Podbeskidzia 4:1. Tym razem wynik również był hokejowy, ale niestety w drugą stronę.

Po wyrównanych pierwszych 45-ciu minutach i bramkach Łukasza Rajdy dla gospodarzy i Barosza Hajczuka dla gości, wydawało się, że piłkarze do szatni schodzić będą przy stanie remisowym. Niestety dla GKS-u tuż przed przerwą strzałem głową piłkę do bramki skierował Marcin Folwarski i było 2:1. Gol ten podciął skrzydła przyjezdym, którzy w drugiej połowie nie stanowili już dla bielszczan wyrównanego rywala.

Po bramkach Dariusza Łosia, Łukasza ReinhardaAdriana Olszowskiego nic już nie moglo przeszkodzić gospodarzom w odniesieniu sukcesu. Drugą bramkę dla zawodników Grzegorza Łukasika dołożył jeszcze Marek Sobik. Jednak i na to trafienie znalazła się odpowiedź. W końcówce wynik spotkania na 6:2 ustalił dwukrotny reprezentant Polski Adrian Sikora.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - GKS 1962 Jastrzębie 6:2 (2:1)
1:0 Łukasz Rajda 7'
1:1 Bartosz Hajczuk 10'
2:1 Marcin Folwarski 45'
3:1 Dariusz Łoś 52'
4:1 Łukasz Reinhard 56
5:1 Adrian Olszowski 69,
5:2 Marek Sobik 72'