GKS Jastrzębie zgarnia pierwsze punkty!

2021-08-09, Autor: mk, źródło: GKS Jastrzębie

Po golu Daniela Rumina z rzutu karnego w doliczonym czasie gry GKS Jastrzębie pokonuje Stomil Olsztyn 1:0 i dopisuje do swojego konta trzy punkty!

Pierwsze minuty to ataki naszego zespołu, które zakończyły się kilkoma uderzeniami (Jadach, Kuczałek, Bojdys, Rumin i Handzlik), jednak żaden z nich nie zakończył się golem. Goście odpowiedzieli po upływie kwadransa, kiedy to nad poprzeczką główkował Remisz. Pięć minut później Stomil mógł wyjść na prowadzenie, ale Pawełek nie dał się pokonać szarżującemu Monecie, a dobitka okazała się niecelna. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły stworzyły sobie po jednej dobrej okazji do zdobycia gola, lecz uderzenie Handzlika ze środka pola karnego zostało zablokowane, a po chwili płaski strzał z dystansu Fundambu na róg wybił Pawełek i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

- W drugiej połowie nasz zespół długimi fragmentami dominował, ale broniący się całą drużyną Stomil skutecznie odpierał ataki. Na kilkanaście minut przed końcem spotkania przyjezdni mocniej zaatakowali i stworzyli sobie groźne sytuacje, ale najpierw po uderzeniu głową Lewickiego świetną interwencją popisał się Pawełek, a po chwili zawodnicy z Olsztyna, na nasze szczęście, nie wykorzystali dwóch sytuacji. W 86. minucie po dośrodkowaniu piłka spadła na piątym metrze pod nogi Ruminowi, ale nasz napastnik nie zdołał tego wykorzystać - przekazuje klub.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, determinacja naszego zespołu przyniosła upragniony skutek. Dobrym podaniem popisał się Balboa, który wypuścił Kamińskiego, a nasz skrzydłowy został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Daniel Rumin i mimo że golkiper Stomil wyczuł jego intencje, to piłka wpadła do siatki, dzięki czemu odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/2022.

8 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 15:00
GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0 - Daniel Rumin 90+4’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek (k) - 3. Mateusz Słodowy, 5. Michał Bojdys, 8. Kamil Jadach (68, 7. Jakub Niewiadomski), 13. Michał Kuczałek, 17. Dawid Witkowski, 19. Łukasz Gajda (68, 14. Dariusz Kamiński), 20. Daniel Feruga (81, 32. Grzegorz Gulczyński), 23. Konrad Handzlik (72, 21. Adrian Balboa) , 77. Remigiusz Borkała, 99. Daniel Rumin.

Stomil Olsztyn: 31. Krzysztof Bąkowski - 3. Rafał Remisz, 4. Wojciech Reiman (89, 33. Jakub Tecław), 6. Jonatan Straus, 10. Karol Żwir, 13. Łukasz Moneta (83, 97. Jakub Mysiorski), 20. Szymon Lewicki, 28. Maciej Dampc, 29. Damian Ciechanowski, 70. Merveille Fundambu (89, 37. Hubert Szramka), 77. Patryk Mikita (69, 17. Patryk Zych).

Sędzia: Radosław Trochimiuk
Żółte kartki: Gajda (GKS) oraz Fundambu (Stomil).