GKS nie zatrzymał lidera, trener wyrzucony z ławki

Polonia Bytom zbyt mocna dla GKS-u 1962. Piłkarze z Jastrzębia polegli na boisku lidera 0:4. Trener Grzegorz Łukasik w trakcie meczu został odesłany na trybuny.

Trudno oczekiwać dobrego wyniku z jedną z najmocniejszych drużyn w stawce, jeśli już w 2. minucie traci się gola. Grzegorz Drazik ani się obejrzał, a 10 minut kapitulował już po raz drugi.

Chociaż gol na 2:0 dla Polonii był kontrowersyjny. Drazik upierał się, że złapał piłkę kiedy ta nie przekroczyła jeszcze całym obwodem linii bramkowej. Bramkarz GieKSy, podobnie jak Piotr Pacholski, za protesty obejrzał żółtą kartkę. Emocji nie wytrzymał też trener Łukasik, którego sędzia odesłał na trybuny.

W drugiej połowie nasz zespół próbował przejść do ofensywy. Taka gra skończyła się stratą kolejnych dwóch goli. Po kontratakach dwukrotnie piłkę do siatki wpakował Kamil Cempa.

Polonia Bytom - GKS 1962 Jastrzębie 4:0 (2:0)

1:0 Walesa, 2 min.

2:0 Sadowski, 13 min.

3:0 Cempa, 63 min.

4:0 Cempa, 69 min.

Polonia: M. Michalak - Trznadel, Broniewicz, Malec, K. Michalak, Mróz, Lachowski, Krysian, Sadowski, Walesa (65. Banaś), Zieliński (61. Cempa).

GKS: Drazik - Zajączkowski, Szymura, Pacholski, Duda (67. Lorenc), Hajczuk (46. Szczęch), Kopacz, Tront, Weis (67. Musioł), Caniboł, Jadach.

Sędzia: Piotr Bielecki (Tychy).

Żółte kartki: Broniewicz, Mróz oraz Drazik, Pacholski, Szymura, Caniboł.