GKS traci pierwsze punkty na wyjeździe

W meczu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z Łódzkim Klubem Sportowym 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Rafał Kujawa i z rzutu karnego Maksymilian Rozwandowicz.

Pierwsze kilkanaście minut należało do gospodarzy, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i starali się konstruować akcje ofensywne. W 12. minucie mogło zakończyć się to bramką, gdy po prostopadłym podaniu w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Piątek, ale trafił w słupek. Chwilę wcześniej z kolei niecelnie główkował Jaroszek po dośrodkowaniu Farida z rzutu wolnego. Łodzianie w okresie swojej dominacji oddali jeszcze kilka strzałów, które były albo zablokowane, albo niecelne. Groźnie mogło być też w 26. minucie, lecz dobrą interwencją popisał się Kacper Kawula, przecinając dośrodkowanie, a piłka wyszła na róg, mijając słupek o metr.

Im dłużej trwała pierwsza odsłona, tym częściej piłkarze GKS-u atakowali bramkę ŁKS-u. W 28. minucie stworzyli najgroźniejszą sytuację. Kamil Adamek minął obrońcę i znalazł się sam przed Kołbą, lecz był wyrzucony nieco do boku i golkiper gospodarzy, skracając kąt, wybił futbolówkę na róg. W 39. minucie na kilkudziesięciometrowy rajd zdecydował się Bartosz Jaroszek, którego nieprzepisowo na siedemnastym metrze zatrzymał Jan Sobociński. Do rzutu wolnego podszedł Ali i uderzył mocno, jednak prosto w Kołbę, a ten odbił piłkę. Ta trafiła jeszcze pod nogi Szymury, ale jego strzał zablokował obrońca, a kolejna dobitka Tronta przeleciała w znacznej odległości od bramki.

Początek drugiej połowy to ponownie dominacja miejscowych. Tuż po jej rozpoczęciu groźnie uderzał z dystansu Łuczak, przenosząc piłkę kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką. W 54. minucie Drazik „wypluł” piłkę po mocnym strzale Widejki, a dobitka Łuczaka z kilku metrów została tuż przed bramką zablokowana. Po chwili ponownie z dystansu próbował jeden z zawodników ŁKS-u i ponownie minimalnie niecelnie. W 58. minucie świetną interwencją po strzale Łuczaka z rzutu wolnego z około 22 metrów popisał się Drazik, wybijając piłkę na rzut rożny. Dominację łodzian udokumentował minutę później Rafał Kujawa, pokonując Drazika uderzeniem głową.

Dopiero w 68. minucie GKS był w stanie zagrozić dobrze grającemu ŁKS-owi. Z piłką w pole karne wbiegł Kamil Adamek, jednak w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońcę. Cztery minuty później to gospodarzom dopisało ogromne szczęście. Piłka po strzale Farida Alego z 17 metrów trafiła w słupek, a dobitka Żaka przeleciała nad poprzeczką. ŁKS odpowiedział w 75. minucie, gdy cztery metry przed naszą bramką nieczysto w piłkę trafił Piotr Pyrdoł i Drazik nie został zmuszony do interwencji.

W 82. minucie nieprzepisowo w polu karnym jednego z zawodników gospodarzy zatrzymał Dawid Gojny i sędzia wskazał na rzut karny, którego pewnym egzekutorem był Maksymilian Rozwandowicz. W 87. Minucie szansę na bramkę kontaktową miał Krzysztof Gancarczyk. Pomocnik znalazł się w dobrej sytuacji, ale nie zdecydował się na rajd w stronę bramki, tylko na uderzenie z dystansu, zauważając wysuniętego Kołbę, lecz piłka przeleciała obok słupka. Ostatecznie wynik do końca meczu nie uległ zmianie i pierwsza wyjazdowa porażka w tym sezonie stała się faktem.

ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
1:0 - Rafał Kujawa (59 min.)
2:0 - Maksymilian Rozwandowicz (82 min., rzut karny)

ŁKS Łódź: Kołba (k) - Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński (78. Juraszek), Widejko, Pyrdoł, Piątek, Bielak, Łuczak, Ramirez (87. Kostyrka), Kujawa (72. Radionov).

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Kawula, Szymura, Gojny, Ali (75. Gancarczyk), Spychała, Jaroszek (68. Żak), Tront, Jadach (k), Adamek (86. Semeniuk).