GKS traci przewagę punktową

W meczu 31. kolejki II ligi GKS Jastrzębie przegrał w Katowicach z Rozwojem 1:3. Jedynego gola dla przyjezdnych zdobył w 57. minucie Wojciech Caniboł.

O pierwszej połowie jastrzębianie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Grali źle, ospale i niedokładnie, co przełożyło się na brak większego zagrożenia pod bramką Rowoju. Bartosz Golik był zmuszony do większego wysiłku w zasadzie tylko raz, kiedy to w 13. minucie z dystansu po rzucie rożnym uderzał Dawid Weis ale golkiper katowiczan poradził sobie z uderzeniem.

Słabą formę GKS-u wykorzystał za to Rozwój, który po pół godzinie prowadził już 2:0. Najpierw w 16. minucie fatalną stratę przed polem karnym zanotował Krzysztof Gancarczyk, po której piłka trafiła do Adama Żaka, a ten bez większego problemu pokonał wychodzącego z bramki Drazika. Dziesięć minut później Rozwój wykonywał rzut wolny z okolicy linii bocznej. Dorzuconą piłkę zgrał na trzeci metr jeden z piłkarzy gospodarzy, a tam dopadł do niej Żak i strzałem głową zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Prowadzenie Rozwoju do przerwy mogło być wyższe ale dwukrotnie dobrze zachował się Drazik.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej dobrej sytuacji Rozwoju, który miał rzut wolny tuż przed linią pola karnego, lecz zawodnik gospodarzy trafił w dobrze ustawiony mur. Po tej sytuacji GKS zaczął kontrolować wydarzenia na boisku i w 54. minucie na bramkę uderzył Semeniuk, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ataki przyniosły skutek trzy minuty później. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Damian Tront, a w powietrze pięknie wyszedł Wojciech Caniboł i zdobył bramkę kontaktową.

W 62. minucie mogło być 2:2. O piłkę ambitnie powalczył pod linią końcową Szczepan i dośrodkował do nabiegającego Semeniuka, który dobrze przymierzył w długi róg ale Golik zdołał odbić futbolówkę. Po chwili było groźnie pod bramką Drazika, kiedy po rzucie rożnym uderzał Płonka, a piłkę zmierzającą w kierunku bramki przytomnie wybił Mazurkiewicz. Goście cały czas kontrolowali jednak wydarzenia na boisku, a gra toczyła się praktycznie tylko na połowie Rozwoju. W 68. minucie ładnie pod poprzeczkę z narożnika pola karnego przymierzył Jadach, a Golik z najwyższym trudem sparował piłkę na róg. Po kolejnych czterech minutach z dystansu uderzał Szczepan, ale Golik spokojnie poradził sobie z tym uderzeniem.

Niestety w 75. minucie Rozwój wyszedł z jedną z nielicznych kontr. Źle przed polem karnym zachował się Pacholski, w efekcie czego Tomasz Wróbel wystawił Kacprowi Tabisiowi piłkę do pustej bramki, czego zawodnik Rozwoju nie mógł zmarnować. Trzecia bramka nieco wybiła jastrzębian z rytmu. W dalszym ciągu atakowali, lecz Golik nie miał aż tyle pracy co kilkanaście minut wcześniej. W ostatnich minutach gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, nie dopuszczając przeciwnika pod swoją bramkę.

Szansa na rehabilitację 16 maja w środę, kiedy GKS Jastrzębie zmierzy się w wyjazdowym zaległym meczu z GKS-em Bełchatów.

Rozwój Katowice - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (2:0)
1:0 - Żak (16 min.)
2:0 - Żak (26 min.)
2:1 - Caniboł (57 min.)
3:1 - Tabiś (75 min.)

Rozwój Katowice: Golik - Czekaj, Łączek, Tabiś (87' Wrzesień), Wróbel, Płonka, Gałecki (64' Gancarczyk), Kuliński (89' Barwiński), Żak (80' Marchewka), Mońka, Paszek.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik - Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak, Semeniuk (79' Dzida), Tront, Gancarczyk (32' Caniboł), Weis (46' Szczęch), Jadach (79' Zajączkowki), Szczepan.