GKS wygrywa w Raciborzu. Setlak bohaterem

2012-04-14, Autor: gs, mat. pras.

Kolejne wyjazdowe zwycięstwo zanotował GKS Jastrzębie. Zawodnicy trenera Grzegorza Łukasika tym razem okazali się lepsi od Unii Racibórz wygrywając 3:2. Zwycięstwo jastrzębianom zapewnił w piątej minucie doliczonego czasu gry Bartłomiej Setlak.

Wynik spotkania - tak samo jak meczu rundy jesiennej między GKS-emUnią - otworzył Kamil Gorzała, który w 22. minucie wykorzystał złe wybicie piłki przez obrońców gospodarzy i skutecznym strzałem po ziemi dał jastrzębianom prowadzenie. 5 minut przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Kamil Pancer i GKS schodził do szatni z dwubramkową zaliczką, którą jednak stosunkowo szybko roztrwonił.

W 54. minucie Unia za sprawą Marka Prusickiego strzeliła bramkę kontaktową, a 10 minut później ten sam zawodnik zdobył dla gospodarzy gola wyrównującego. Jastrzębianie jednak grali do końca i potrafili potwierdzić wypracowaną przez siebie przewagę. W doliczonym czasie gry Bartłomiej Setlak zdobył zwycięską bramkę, dzięki czemu GKS zanotował trzecie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu.

Podopieczni Grzegorza Łukasika kolejny mecz rozegrają już w najbliższą środę. Do Jastrzębia przyjeżdża lider drugiej grupy śląskiej IV ligi - LKS Czaniec. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Unia Racibórz - GKS 1962 Jastrzębie 2:3 (0:2)
0:1 Kamil Gorzała '22
0:2 Kamil Pancer '40
1:2 Marek Prusicki '54
2:2 Marek Prusicki '65
2:3 Bartłomiej Setlak '90

Unia Racibórz: Kubów - Słysz (76' Pytlik), Chełchowski, Ploch, Kurasz, Grzesik, Podstawka, Gawryluk, Prusicki, Szałkowski (64' Pawlisz), Kapinos

GKS 1962 Jastrzębie: Deege - Lorenc (80' Setlak), Wrana, Pacholski, Sobik, Hajczuk, Kopacz, Mościcki, Gorzała, Jadach,  Pancer. (85' Dziadek)