GKS wywozi cenny punkt z Nowego Sącza

W meczu 17. Kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie zremisował z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Bramkę dla GKS-u zdobył strzałem z rzutu wolnego Adam Żak w 88. minucie spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się najgorzej jak mogło. Przed polem karnym piłkę stracił Piotr Pacholski i od 17 sekundy meczu GKS Jastrzębie przegrywał 1:0 po bramce Mateusza Klichowicza, który wykorzystał sytuację sam na sam z Drazikiem. W 9. minucie mogło być 1:1. Po szybko wykonanym rzucie z autu w dobrej pozycji znalazł się Kamil Adamek, ale Marek Kozioł nogą odbił piłkę po strzale naszego napastnika. Po chwili Drazika próbował zaskoczyć Maciej Małkowski, lecz nieczysto trafił w piłkę. Nasz golkiper do większego wysiłku był zmuszony jeszcze w 17. minucie po uderzeniu z dystansu Klichowicza.

Mimo niekorzystnego wynik gra wyglądała bardzo dobrze, a Sandecja momentami była zepchnięta do głębokiej defensywy. Z dystansu swoich sił próbowali Gojny, Tront, SkóreckiSpychała, lecz albo były to próby niecelne, albo dobrze interweniował Kozioł. Blisko doprowadzenia do remisu było w 38. minucie, kiedy to głową po rzucie rożnym uderzał Szymura, a Kozioł końcami palców wybił piłkę na róg. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego z 17 metrów uderzał jeszcze Damian Tront, jednak trafił prosto w mur i mimo przewagi i dobrej gry na przerwę schodziliśmy z niekorzystnym rezultatem.

Druga połowa rozpoczęła się od okazji Klichowicza w 48. minucie, który na nasze szczęście, będąc nieatakowanym w polu karnym, nieczysto trafił w piłkę. Sześć minut później ofensywne wejście na połowę przeciwnika uderzeniem zza pola karnego zakończył Kulawiak, z którym Kozioł nie miał większych problemów. W 57. minucie mieliśmy kolejny rzut wolny zza pola karnego. Nad poprzeczką uderzał jednak Kamil Szymura, podobnie jak trzy minuty później, gdy próbował strzału z około 30 metrów.

Dopiero w 64. minucie Sandecja zdołała stworzyć groźną sytuację. Dwukrotnie uderzał Małkowski, ale najpierw jego strzał został zablokowany, a dobitkę na róg wybił Drazik. Przewaga GKS-u nie podlegała dyskusji, lecz w poczynaniach ofensywnych brakowało ostatniego, celnego podania. Sandecja nastawiona na kontry jedną z nich mogła wykorzystać w 74. minucie. Sam na sam z Grzegrzem Drazikiem znalazł się Klichowicz, posyłając piłkę obok słupka. W 83. minucie mieliśmy czwarty już tego dnia rzut wolny z okolicy 20 metra. Ponownie uderzał Szymura, niestety ponownie nad bramką. Trzy minuty później minimalnie niecelnie po rzucie wolnym główkował Adam Żak.

Ataki przyniosły skutek w 88. minucie meczu. Z rzutu wolnego z około 30 metrów bardzo precyzyjnie przymierzył Adam Żak, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. GKS do końca walczył o pełną pulę, jednak zabrakło czasu i dopisał do swojego konta jeden punkt po kolejnym dobrym meczu.

3 listopada, Nowy Sącz, godz. 17:45
Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)
1:0 - Klichowicz (1 min.)
1:1 - Żak (88 min.)

Sandecja Nowy Sącz: Kozioł - Szufryn, Baran, Małkowski (86. Dudzic), Basta, Gabrych (78. Flaszka), Chmiel (90. Korzym), Piter-Bućko, Kasprzak, Maślanka, Klichowicz.

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Pacholski (82. Weis), Szymura, Gojny, Ali (75. Żak), Spychała, Tront, Skórecki (55. Gancarczyk), Jadach (k), Adamek