GKS z Pucharem Polski Podokręgu Rybnik

2012-03-18, Autor: Grzegorz Sekita
Piłkarze GKS-u Jastrzębie nie zawiedli kibiców, którzy w niedzielne południe przybyli na Harcerską. Jastrzębianie pewnie pokonali 4:1 Naprzód Rydułtowy zdobywając Puchar Polski Podokręgu Rybnik.

Zwycięstwo różnicą trzech bramek to i tak najniższy wymiar kary, jaki piłkarze GKS-u mogli zafundować rywalom z Rydułtów. Podopieczni Grzegorza Łukasika byli stroną wyraźnie dominującą - dłużej utrzymywali się przy piłce i raz za razem stwarzali sobie okazje do zdobycia gola.

> Zobacz zdjęcia z meczu

Pierwsza bramka dla GKS-u padł w 38 minucie spotkania. Po prostopadłym podaniu Marka Sobika w znakomitej sytuacji znalazł się Kamil Gorzała, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Kolejne bramki dla gospodarzy padły na początku drugiej połowy, kiedy to  pokaz swoich piłkarskich umiejętności zaprezentował Kamil Jadach. Napastnik jastrzębian po dwóch świetnych indywidualnych akcjach strzelił dwa kolejne gole i GKS prowadził już 3:0. Najlepszy na boisku Jadach miał także udział przy czwartej bramce. Rozpędzony Tomasz Kocerba zgrał do Jadacha, ten odegrał, i obrońca GKS-u skutecznym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gości w 87 minucie ustalając wynik na 4:1.

Kilka minut wcześniej padło honorowe trafienie dla Naprzodu. Po szybko rozegranym rzucie wolnym przed szansą stanął Tomasz Lemiesz, który w sytuacji sam na sam z Mateuszem Deege zdobył gola dla gości z Rydułtów. Tylko na tyle tego dnia było stać graczy Naprzodu. Podopieczni Jana Furlepy na tle dobrze grających jastrzębian zaprezentowali się słabo i bardzo rzadko stanowili zagrożenie pod bramką gospodarzy.

Zadowolony z postawy swoich podopiecznych był natomiast trener GKS-u Grzegorz Łukasik. - Chłopcy stanęli na wysokości zadania. Zrealizowali to, co założyliśmy przed meczem i wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy jeszcze dwóch stuprocentowych sytuacji, ale zwycięzców się nie sądzi i myślę, że chłopcy zasługują dzisiaj na duże brawa – komentował po meczu szkoleniowiec gospodarzu, dla którego zwycięstwo w Podokręgowym Pucharze Polski jestem pierwszym sukcesem wywalczonym z GKS-em Jastrzębie.

GKS 1962 Jastrzębie - Naprzód Rydułtowy 4:1 (1:0)
1:0 Kamil Gorzała '38
2:0 Kamil Jadach '50
3:0 Kamil Jadach '52
3:1 Tomasz Lemiesz '74
4:1 Tomasz Kocerba '87

GKS 1962 Jastrzębie: Deege - Lorenc, Wrana, Pacholski, Kocerba - Sobik, Kopacz, Mościcki, Gorzała (85' Piekarski), - Jadach, Dziadek (76' Sawiński)
Trener - Grzegorz Łukasik

Naprzód Rydułtowy: Snopek - Podstawka, Biczysko, Furlepa, Gliszczyński (46' Kasprzak) - Seeman (59. Sebastian Margieciok), Patryk Margieciok, Bielica, Knura (46' Mgłosiek) - Buliński (46. Lemiesz), Kołodziejczyk