Gol na 17. sekund przed końcem! JKH wraca na fotel lidera

2015-02-23, Autor: mkor, źródło: JKH

JKH GKS Jastrzębie świętowało wczoraj powrót na pozycję lidera polskiej ligi hokeja. Podopieczni Róbert Kalábera pokonali Ciarko PBS Bank KH Sanok 2:1.

Już od początku nie brakowało emocji. W 4. minucie padł gol, po którym sędziowie przeanalizowali go na wideo i w ostateczności uznali bramkę. Autorem trafienia był Martin Vozdecký. Gospodarze próbowali jeszcze wyrównać przed końcem tercji, ale nie zrobili tego nawet, gdy grali w przewadze.

W drugiej tercji już jednak im się to udało. W 27. minucie Jan Steber wpakował krążek do bramki sanoczan, po wcześniejszej asyście Macieja Urbanowicza. Zaraz po tym wydarzeniu spotkanie straciło na tempie, co spowodowało, że więcej goli w drugiej tercji już nie oglądaliśmy.

Największe emocje kibicom sprawiła kolejna odsłona gry. Walka o zwycięstwo była zacięta, a o zwycięstwie gospodarzy na 17. sekund przed końcem przesądził Mateusz Rompkowski. JKH zakończy sezon zasadniczy meczem z Unią Oświęcim, który zostanie rozegrany w wtorek.

JKH GKS JASTRZĘBIE - CIARKO PBS BANK KH SANOK 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

0:1 - 03:33 - Martin Vozdecký - Petr Šinágl
1:1 - 26:32 - Jan Steber - Maciej Urbanowicz
2:1 - 59:43 - Mateusz Rompkowski - Maciej Urbanowicz

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka - Kantor, Pastryk, Kulas, Polodna, Plichta - Bigos, Aleksyuk, R. Nalewajka, Marzec, Przygodzki.

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Pitton (Skrabalak) - Williams, Turoň, Cichy, Konopka, Danton - Richter, Zat'ko, Šinágl, Pietrus, Vozdecký - Klementyev, Dutka, Kostecki, Zapała, Endál - Wilusz, Dolny, Bielec, Sawicki, Biały.

Kary: 6 min - 8 min / Strzały: 31-32 / Widzów: 1 300.
Sędziowali: Paweł Meszyński (główny) - Mariusz Smura, Wiktor Zień (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Miroslav Fryčer (Ciarko PBS Bank KH Sanok).