zamknij

Wiadomości

Górnicy z Boryni i Budryku w Discovery – wkrótce odcinek specjalny (zdjęcia)

2017-12-04, Autor: tora

Górnicy z należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalń „Borynia” i „Budryk” będą bohaterami nowego programu „Górnicy PL”, który pojawi się na antenie Discovery Chanel od 18 stycznia. Jednak już wkrótce zobaczymy odcinek specjalny.

Reklama

Odcinek specjalny pokazany zostanie 6 grudnia o godzinie 22.00. Będzie to zapowiedź serii.

O serialu JSW poinformowała w lipcu

Jak podaje Discovery Chanel w notce prasowej o programie „Na głębokości niemal kilometra pod ziemią każda minuta jest dla ludzkiego organizmu jak doświadczenie piekła. Jest ciemno i niesamowicie gorąco. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, a wilgotność wynosi ponad 98 proc. W powietrzu unosi się metan oraz toksyczne i drażniące gazy. Te ekstremalne warunki to codzienność górników - bohaterów programu Górnicy PL.

Codziennie tysiące z nich: strzałowi, kombajniści czy ładowacze zjeżdżają pod ziemię, by wydobywać węgiel kamienny, sól i miedź. Słabi ludzie nie mają tu czego szukać.

Jak sami bohaterowie powtarzają: „Kto był pod ziemią, ten się piekła nie boi". W tym zawodzie liczą się wytrwałość, silna psychika, odwaga i solidarność. Jeden błąd czy niedopatrzenie może kosztować życie wielu ludzi. Czas zejść pod ziemię i zobaczyć jak faktycznie wygląda praca ludzi, dla których pojęcie strachu nie istnieje.”

Prócz górników z kopalń JSW będziemy śledzić losy pracowników kopalni soli „Kłodawa” i kopalni miedzi w Lubinie.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Leon Zawodowiec 2017-12-25
    22:56:44

    6 0

    Jak zwykle TV jak OUG zanim przyjadą,hajery wszystko wysprzątają,wysypią chodniki pyłem, i wszystko będzie że mucha nie siada, operatorów kamer i ich przydupasów zapraszam do chodnika nadścianowego i to podczas urabiania węgla a najlepiej kamienia przez kombajn, nie jest sztuką siedzieć w chłodnym powietrzu pod ścianą gdzie pyłu w 99% brak. Zapraszam operatorów wraz ze świtą do przodka zaraz po odpaleniu ładunków mw tak jak zmusza się ludzi a niby nie wolno dopóki się nie przewietrzy, szlachta w białych kitlach zna sztukę udawania i fingowania pracy górnika jak jest TV o to to maja opanowane do perfekcji, panowie z TV jak chcecie pokazać prawdziwą pracę górników to trzeba filmy nakręcać w realnej rzeczywistości a nie jak wszystko jest ustawione, proponuję zainstalować dodatkowe Metanomierze z wyświtlaczami uwidocznionymi w oku kamery w przodku czy w ścianie wtedy na 120% może się okazać iż praca musi być zabroniona bo wszelkie normy sa przekroczone. Panowie z TV jak pójdą do ściany to na bank będzie to zmiana konserwacyjna , ściana ze 3 dni przewietrzona a kombajn załączą tylko na chwilę by kamera to uchwyciła

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.