Już w czwartek rusza pierwszy odcinek filmu dokumentalnego Górnicy.PL. Nową produkcję będziecie mogli śledzić na kanale Discovery Channel.
Twórcy zapewniają, że program bez żadnych przejaskrawień pokazuje rzeczywistość pracy górników prawie 1000 metrów pod ziemią, w temperaturach niemal 30 stopni Celsjusza, w hałasie dochodzącym do 85 decybeli, w totalnej ciemności, pyle i ciągłym zagrożeniu utraty życia.
Górnicy.PL to film pokazujący pracę na kilku kopalniach w Polsce. Odsłaniając kulisy produkcji trzeba zaznaczyć, że producenci nie mieli żadnego scenariusza. Cały program odbywał się bez przerywania i nagrywany był z 2-3 kamer. W Przypadku Jastrzębskiej Spółki Węglowej filmowcy musieli ograniczyć ilość sprzętu aby dostosować się do warunków panujących pod ziemią.
- Myślę sobie… kombajn, sekcje, jak ja ich poustawiam, a przede wszystkim, żeby nikomu nic się nie stało. Ale ekipa była dokładnie poinstruowana, gdzie może stać, kogo mają słuchać i przyznam, że tak dobrze nam się współpracowało, że w ogóle nie zauważyłem, że są i mnie filmują. – mówi Dawid Kierc, górnik przodowy z Ruchu Borynia.
Swoimi wspomnieniami podzielił się także Robert Jaczyński, górnik z oddziału G4b na kopalni Ruch Borynia. - To było ciekawe doświadczenie, poza tym nie o każdym kręcą film. Cieszę się, że pokazana została nasza praca i nasze charaktery, które w tym filmie na pewno wyjdą. Fajna sprawa, niczego nie udawaliśmy, każdy był sobą.
Pierwszy odcinek Górnicy.PL zostanie wyemitowany już w czwartek o 22:00. Program pokaże pracę na kopalni węgla kamiennego Budryk i Ruch Borynia, kopalni soli Kłodawa i kopalni miedzi KGHM w Lubinie.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Strefa Centrum - co dalej po zgodzie Rady Miasta na nabycie działki?
5576Rusza budowa nowej siedziby Hospicjum Domowego. Tak ma wyglądać po zakończeniu prac [WIZUALIZACJA]
4475Jastrzębianin nadal poszukiwany. Zaginiony Damian Borkowski
4345JSW: wypadek w kopalni Zofiówka. 34-letni górnik poparzony
4044Szymon Hołownia w Jastrzębiu-Zdroju: "Prezydent ma działać, a nie być długopisem premiera"
3927Rusza budowa nowej siedziby Hospicjum Domowego. Tak ma wyglądać po zakończeniu prac [WIZUALIZACJA]
+9 / -0Ktoś zgubił sporą sumę pieniędzy. Gotówka do odbioru na komendzie policji
+9 / -0Zniszczone boisko przy SP nr 18. Ktoś wylał na nie litry farby, ogromne straty!
+11 / -5Kobieta wzywała pomocy przez okno. Znęcał się nad nią mąż, bił ją i groził, że zabije
+5 / -0Błyskawicznie wrócił za kratki. Przestępstwo popełnił nawet na przepustce!
+5 / -0"Kolej+" do kosza. Co dalej z pociągami w Jastrzębiu-Zdroju?
8Bezdomni w miejskiej przestrzeni. Całodobowa noclegownia lekiem na ten problem?
1Strefa Centrum - co dalej po zgodzie Rady Miasta na nabycie działki?
1Groźny wypadek w Rybniku, ucierpiał 16-latek. Sprawcą jastrzębianin
1Kolejna "skoszona" latarnia w Jastrzębiu. Kierujący zasnął...
1Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert