Gorycz porażki. GKS Jastrzębie mimo walki do ostatnich minut przegrywa z Odrą Opole

2015-09-14, Autor: mkor, źródło: GKS1962
Zła passa GKS-u Jastrzębie trwa. Podopieczni Grzegorza Łukasika przegrali na własnym boisku z Odrą Opole 1:2.

Przyjezdni od początku spotkania wyglądali lepiej od swojego przeciwnika. Nie mieli też najmniejszych problemów z wykorzystaniem sytuacji z 14. minuty, którą na gola zamienił Mateusz Bodzioch. Nie wiele brakowało, a Odra cieszyłaby się z większego prowadzenia, lecz Grzegorz Drazik był tego dnia w dobrej dyspozycji. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło nie wykorzystane sytuację się mszczą i nie inaczej było tym razem. W 36. minucie piłka po rzucie wolnym Kamila Szymury zmieniła kierunek odbijając się od jednego z graczy gości, dzięki czemu wpadła do bramki i był już remis.

W drugiej połowie gospodarze nieco poprawili swoją grę, ale i tak nie na tyle, by zmienić losy spotkania. W 54. minucie gola na wagę zwycięstwa dla Odry Opole zdobył Marcin Niemczyk. GKS Jastrzębie mógł jeszcze mieć okazję do wyrównania, ale sędzia nie podyktował jedenastki, gdy piłka w obrębie szesnastki odbiła się od ręki jednego z zawodników rywala.

GKS 1962 Jastrzębie - Odra Opole 1:2 (1:1)

0:1 Bodzioch, 13 min.
1:1 Szymura, 36 min. (wolny)
1:2 Niemczyk, 54 min.

GKS: Drazik - Zajączkowski (86. Kulawiak), Staniczek (65. Pacholski), Szymura, Mazurkiewicz (64. Domin) - Kopacz (58. Weis), Musioł, Gorzała, Szczęch - Szczepan, Jadach.

Odra: Weinzettel - Kolanko, Michniewicz, Bodzioch, Brusiło - M. Gancarczyk (74. Wolny), Wepa, Peroński, J. Gancarczyk (63. Włodarczyk) - W. Gancarczyk (85. Grochowski), Niemczyk (72. Gawron).