Granica Ruptawa vs. Unia Racibórz: bramkarz gości zanotował asystę

2017-03-18, Autor: raj

W 19. kolejce rozgrywek IV ligi Granica Ruptawa przegrała na własnym boisku z Unią Racibórz 1:2.

Spotkanie Granicy z Unią odbyło się dzisiaj, 18 marca w Jastrzębiu-Zdroju.

Pierwsza połowa należała do gości z Raciborza. Kilkakrotnie zawodnicy Unii przeprowadzili groźne akcje zakończone strzałem. Tak było w 14., 36. i 40. minucie spotkania. Rozpoczął Mateusz Kocot, potem minimalnie chybił Bartosz Remień. Ze strony Granicy Ruptawa odpowiedział Dawid Stramski, który posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką. Do przerwy bramka nie padła.

Znacznie ciekawiej było w drugich czterdziestu pięciu minutach. Gospodarze wypracowali sobie znaczną przewagę. Najpierw w 55. minucie pięknym strzałem popisał się Arkadii Herasymov, a w 67. minucie popisową akcję przeprowadził kapitan jedenastki z Ruptawy - Kamil Kowal. Po pięknym rajdzie i strzale z 16 metrów piłka minimalnie przeszła obok słupka. W dalszym ciągu było bezbramkowo.

Kiedy wydawało się, że objęcie prowadzenia przez Granicę Ruptawa jest kwestią czasu, goście objęli prowadzenie. Bramkę po rzucie rożnym w 79. minucie zdobył Mateusz Pientka. Sytuacja była kontrowersyjna. Sędziowie uznali ostatecznie, że futbolówka po interwencji bramkarza przekroczyła linię bramkową. Autorem drugiego trafienia dla Unii z Raciborza był Mateusz Kocot. W 89. minucie asystował mu… bramkarz przyjezdnych Mariusz Kuchta. Piłka minęła obrońców Granicy i napastnik znalazł się na świetnej sytuacji, której nie zmarnował. W doliczonym czasie gry bramkę dla gospodarzy zdobył Adrian Bielecki.

Granica Ruptawa - Unia Racibórz 1:2 (0:0)

Bramki: Adrian Bielecki (90+ min.) - Mateusz Pientka (79 min.), Mateusz Kocot (89 min.)