Hala Widowiskowo-Sportowa gościła najlepszych karateków w kraju

Sobota była wyjątkowym dniem dla Jastrzębskiego Klubu Kyokushin Karate Kumite. Po raz pierwszy w historii klub ten był organizatorem Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin. Była to 49. impreza tego cyklu.

W Hali Widowiskowo-sportowej odbyły się 49. Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate Kyokushin. Organizatorem zawodów był jastrzębski klub karate na czele ze swoim shihanem Januszem Piórkowskim. W zawodach wzięło udział 79 zawodników reprezentujący 46 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Reprezentanci jastrzębskiego klubu mogą pochwalić się zdobyciem trzech medali. Srebro w kategorii seniorek +65kg wywalczyła Maria Franek. Natomiast brązowe medale w kategorii seniorów +90kg zdobyli Rafał Stano oraz Łukasz Janczukiewicz.

Na czele klasyfikacji medalowej stanął klub z Wrocławia. Medalowe podium uzupełniły kluby z Krakowa oraz Otwocka.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0