Halowa Liga Biznesu znów gra

2012-11-05, Autor: Marcin Maguda - HLB
19 października w Gimnazjum nr 7 w Boguszowicach kolejny, bo siódmy już raz, rozpoczęły się rozgrywki Halowej Ligi Biznesu organizowane dla zakładów pracy naszego regionu. Przedstawiciel naszego miasta, Obi Jastrzębie, wygrało swój pierwszy mecz.

W inauguracyjnym meczu spotkały się drużyny Słodyczy Słod Hurt oraz ZSRG Żory. Rywalizacja tych ekip była świetnym widowiskiem, a wynik tego pojedynku zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem, ale bliżej zwycięstwa była drużyna z Żor, która na minutę przed zakończeniem pojedynku prowadziła 7:6. Katem zespołu ZSRG Żory okazał się Mariusz Kin, który w ostatniej minucie meczu w zamieszaniu podbramkowym zachował najwięcej zimnej krwi i tym samym zyskał dla swojej drużyny jeden punkt.

Remisem zakończył się również drugi pojedynek I kolejki HLB, w którym spotkały się drużyny EKO Solar oraz KWK Chwałowice. Od początku spotkania mecz toczył się w bardzo szybkim tempie, gdyż oba zespoły stwarzały raz po raz groźne sytuacje. Szczęście w pierwszej części gry uśmiechnęło się do Rafała Skaby, który dał prowadzenie drużynie KWK Chwałowice. Druga część gry to w dalszym ciągu zacięta walka o każdy metr boiska, a przede wszystkim heroiczna pogoń za wynikiem zawodników EKO Solar. Drużyna z Chwałowic za sprawą dwóch trafień Mariusza Wojaczka prowadziła już 3:1, ale ten fakt nie zraził zawodników drużyny EKO Solar, którzy walczyli do ostatniego gwizdka sędziego i ostatecznie zdobyli dwie bramki, a pojedynek zakończył się wynikiem 3:3.

Najwięcej bramek zobaczyliśmy w pojedynku pomiędzy zespołami MARAT a EDF Rybnik S.A. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla ekipy EDF Rybnik S.A., która po dziesięciu minutach pojedynku prowadziła 2:0. Taki obieg wydarzeń podziałał jak zimny prysznic na zawodników MARAT-u, którzy jeszcze przed przerwą zabrali się ostro do pracy i zdobyli pięć bramek. Po przerwie drużyna Marat skrzętnie wykorzystywała swoje sytuacje podbramkowe, a zespół EDF Rybnik S.A mimo wielu dogodnych sytuacji nie potrafił postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Ostatecznie MARAT zwyciężył 10:5, a swój wielki kunszt strzelecki pokazał Przemysław Pluta, który za sprawą pięciu trafień wpisał się na listę najlepszych strzelców rozgrywek.

W ostatnim pojedynku I kolejki HLB spotkały się drużyny OBI Jastrzębie Zdrój oraz BP & TNT. Pierwsza część pojedynku należała do zawodników z OBI, którzy do szatni schodzili z trzy bramkową przewagą. Po przerwie drużyna BP & TNT narzuciła przeciwnikom swój styl gry i z minuty na minutę przewaga zawodników z Jastrzębia malała. Przy stanie 5:3 drużyna BP & TNT nie wykorzystała rzutu karnego, a skuteczna interwencja Rafała Klimka dodała swoim kolegom z drużyny OBI dodatkowych sił, którzy w końcówce meczu zdobyli kolejną bramkę i ostatecznie zwyciężyli 6:3.