Halowa Liga Biznesu: zwycięstwo Obi Jastrzębie

2012-11-20, Autor: Marcin Maguda - HLB
W pierwszym pojedynku II kolejki Halowej Ligi Biznesu drużyna OBI Jastrzębie Zdrój starła się z zespołem Słodyczy Słod Hurt.

Początek pojedynku rozpoczął się od bramki ekipy Słod Hurtu, a szczęśliwym strzelcem okazał się Krzysztof Cofalik. Taki przebieg wydarzeń wpłynął pozytywnie na atrakcyjność sportowego widowiska, gdyż drużyna z Jastrzębia uparcie dążyła do odrobienia strat bramkowych i jeszcze przed przerwą zamysł ten udało się im zrealizować ponad plan, gdyż do szatni schodzili już z jednobramkową przewagą. Po przerwie kapitan drużyny Marcin Łędzki doprowadził do remisu 3:3. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało do ekipy OBI Jastrzębie Zdrój, którzy za sprawą trafienia Mateusza Wiącka zwyciężyli 4:3.

Pierwsze trzy punkty w rozgrywkach HLB zdobyła drużyna KWK Chwałowice, która zwyciężyła z EDF Rybnik 9:4. Pierwsza połowa pojedynku była niezwykle zaciętym widowiskiem, w którym obydwa zespoły zdobyły po dwie bramki. Przełomowym momentem meczu był jednak początek drugiej części gry, w której drużyna KWK Chwałowice w zaledwie pięć minut zdobyła cztery bramki i tym samym do końca meczu kontrolowała jego przebieg. Świetną formą strzelecką błysnął Rafał Skaba, który zdobył 4 bramki.

W kolejnym pojedynku II kolejki HLB ekipa ZSRG Żory pokonała MARAT 10:2. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się minimalnym prowadzeniem zawodników z Żor 2:1. Po przerwie w dalszym ciągu byliśmy świadkami pasjonującego widowiska, w którym obydwa zespoły stwarzały mnóstwo sytuacji podbramkowych. Swój dzień miało jednak trio Adam – Koczewski – Sokołek, które łącznie w spotkaniu zdobyło aż dziewięć bramek. Zawodnicy MARAT-u mieli także swoje sytuacje podbramkowe, ale bramka ZSRG Żory była jak zaczarowana i tym samym trzy punkty pojechały do Żor.

Pierwsze punkty w rozgrywkach zdobyła drużyna BP & TNT, która po emocjonującym do ostatnich sekund spotkaniu zwyciężyła EKO Solar 10:8. Pojedynek obfitował nie tylko w piękne bramki, ale także w mnóstwo efektownych zagrań obydwóch zespołów. Gdy na pięć minut przed zakończeniem pojedynku drużyna BP & TNT prowadziła różnicą pięciu goli, nikt z widzów nie wierzył, iż mogą zostać odmienione losy tego spotkania. Taką wiarę posiadali tylko zawodnicy EKO Solar, którzy włączyli tzw. „piąty bieg” i na minutę przed zakończeniem pojedynku drużyna BP & TNT prowadziła różnicą zaledwie jednej bramki. W ostatniej akcji meczu swoją piłkę meczową mieli zawodnicy EKO Solar, którzy nie wykorzystali sytuacji „sam na sam” z bramkarzem BP & TNT co im się nie odpłaciło, gdyż celnym strzałem z połowy boiska popisał się Mariusz Waśko i tym samym ustalił wynik meczu na 10:8 dla drużyny BP & TNT.