HC Frýdek Místek kolejny raz lepszy od hokeistów z Jastrzębia

2015-08-21, Autor: mkor, źródło: JKH
JKH GKS Jastrzębie po raz drugi w tym okresie przygotowawczym zmierzył się z HC Frýdek Místek. Czeski drugoligowiec po raz kolejny okazał się być za mocny.

Wicemistrzowie Polski od początku pierwszej tercji przejęli inicjatywę i stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramki. Taką wykorzystali tuż przed końcem pierwszej tercji, kiedy krążek w bramce rywala umieścił Radosław Nalewajka.

Choć druga odsłona spotkania nie rozpoczęła się najlepiej, bo od bramki wyrównującej autorstwa Radka Meidla, to podopieczni Roberta Kalabera szybko zdołali odpowiedzieć. W ciągu dwóch minut było już 1:3, a na listę strzelców wpisali się Tomáš SemrádŁukasz Nalewajka. Gospodarze nie poddali się i w efekcie czego w 32. minucie gola kontaktowego zdobył David Klimša.

W trzeciej tercji gra GKS-u nie wyglądała już najlepiej, o czym świadczył wyrównujący gol Ondřeja Kovařčíka z 44. minuty. Godzinna rywalizacja nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc o wyniku musiały zadecydować rzuty karne, w których lepsi okazali się być Czesi. Decydujący rzut karny wykorzystał Tomáš Káňá.

HC FRYDEK MISTEK - JKH GKS JASTRZĘBIE 4:3 k. (0:1, 1:2, 1:0, 0:0, 1:0)