Historyczne zwycięstwo hokeistów

JKH GKS Jastrzębie po raz pierwszy w historii wygrał tak wysoko - 8:1 - z Unią Oświęcim. Po tym świetnym meczu Róberta Kalábera szybko muszą jednak wrócić na taflę - dziś czeka ich wyjazdowe starcie z Comarch Cracovią.

W meczu z Unią, po raz pierwszy w tym w barwach Jastrzębskiego Klubu Hokejowego wystąpił Mateusz Danieluk. I lepszego początku sezonu w własnym wykonaniu nie mógł sobie wyobrazić.

Bo chociaż Danieluk nie odegrał w tym meczu kluczowej roli, to jego zespół wygrał aż 8:1 z ośmiokrotnym mistrzem kraju. Już w pierwszej tercji jastrzębianie rozpoczęli prawdziwy szturm na bramkę przyjezdnych. Zdobyli trzy bramki, nie tracąc ani jednej.

W kolejnej części gry, gospodarze dalej dominowali. Zanotowali następne dwa trafienia - w tym jedno - grając w osłabieniu. Przewaga JKH byla bezdyskusyjna, a po dwóch tercjach na świetlnej tablicy widniał wynik 5:0.

Unia honorowym trafienie odpowiedziała w trzeciej tercji dopiero przy prowadzeniu jastrzębskiej ekipy 7:0. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 8:1. Spotkanie potwierdziło, że Unia w tym sezonie nie radzi sobie najlepiej, natomiast JKH znów wszystkie argumenty, by powalczyć o najwyższe cele.

W tej chwili JKH zajmuje 4. miejsce w tabeli, tracąc do lidera - Ciarko PBS Bank 6 punktów. Dla naszych hokeistów kolejnym sprawdzianem będzie dzisiejszy mecz w Krakowie. Początek starcia z Comarch Cracovią o godz. 18:30.

KH GKS JASTRZĘBIE - TH UNIA OŚWIĘCIM 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

1:0
- 05:01 - Michal Plichta - Mateusz Bryk

2:0 - 10:28 - Artem Bondariev - Tomasz Kulas, Tomáš Protivný (5/4)

3:0 - 11:24 - Mateusz Rompkowski - Leszek Laszkiewicz, Petr Polodna

4:0 - 28:39 - Filip Drzewiecki (4/5)

5:0 - 38:48 - Leszek Laszkiewicz - Petr Polodna, Richard Bordowski

6:0 - 41:23 - Tomasz Kulas - Tomáš Protivný, Artem Bondariev

7:0 - 48:06 - Tomasz Kulas - Jan Steber, Vołodymyr Aleksyuk

7:1 - 49:25 - Maciej Szewczyk - Mateusz Adamus, Matúš Vizváry

8:1 - 57:35 - Artem Bondariev - Leszek Laszkiewicz, Richard Bordowski (5/4)

JKH GKS Jastrzębie:
Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Bryk, Protivný, Drzewiecki, Steber, Plichta - Aleksyuk, Górny, Kulas, Danieluk, Bondariev - Kantor, Pastryk, Marzec, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.

TH Unia Oświęcim: Fikrt (Witek) - Gabryś, Vizváry, Wojtarowicz, Tabaček, Jaros - Ciura, Zukal, Adamus, Komorski, Szewczyk - Bajaník, Kasperczyk, Bepierszcz, Filo, Piotrowicz - Piekarski, Fiedor, Malicki, Paszek.

Kary:
12 min - 18 min / Strzały: 59-20 / Widzów: 700.

Sędziowali: Tomasz Radzik (główny) - Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski (liniowi).

Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Josef Doboš (TH Unia Oświęcim).