Hokeiści dopełniają formalności i awansują do półfinału

2015-03-05, Autor: mkor, źródło: JKH

5:1 – takim wynikiem zakończyło się spotkanie w Katowicach, w którym Naprzód Janów grał z JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni Róberta Kalábera tym samym awansowali do półfinału Polskiej Ligi Hokejowej.

Spotkanie już od początku układało się po myśli gości i już w 9. minucie po asyście Macieja Urbanowicza krążek w siatce umieścił Petr Polodna. Niewiele później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się wcześniej wspomniany Urbanowicz.

Po udanej pierwszej tercji, w kolejnej JKH zwolniło na tempie, co w 24. minucie wykorzystał Michał Gryc. Więcej goli w tej części gry kibice nie oglądali, a goście wciąż nie mogli być pewni awansu do półfinału.

W trzeciej tercji wzięli się jednak do roboty i już na samym początku wykorzystali grę w przewadze. Drogę do bramki rywala znalazł wówczas Leszek Laszkiewicz. Mało tego, w momencie, gdy jastrzębianie grali w osłabieniu zdobyli bramkę. Przysłowiowego gwoździa do trumny wbił Maciej Urbanowicz, a tuż przed końcem na listę strzelców wpisał się jeszcze Jan Steber.

Taki obrót spraw powoduje jednocześnie, iż JKH awansuje dalej i w półfinale zmierzy się z Cracovią lub Podhalem. Pierwszy mecz drugiej rundy play-offów już 10 marca o 18:00 na Jastorze.

MUKS NAPRZÓD JANÓW  - JKH GKS JASTRZĘBIE 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

0:1 - 09:23 - Petr Polodna - Mateusz Rompkowski, Richard Bordowski (5/4)
0:2 - 15:04 - Maciej Urbanowicz - Tomáš Protivný, Michal Plichta
1:2 - 33:59 - Michał Gryc - Mariusz Jakubik, Patrik Vrána
1:3 - 40:43 - Leszek Laszkiewicz (5/4)
1:4 - 50:42 - Maciej Urbanowicz (4/5)
1:5 - 53:18 - Jan Steber

Naprzód Janów: M. Elżbieciak (Niemczyk) - Działo, Kurz, Stachura, Pohl, Sękowski - Podsiadło, Vrana, Gryc, Frączek, Jakubik - Sarna, Kossakowski, Bibrzycki, Holy, Piper - Rasiko, Kulik, Ł. Elżbieciak, Radwan, Malicki.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka - Aleksyuk, Górny, Plichta, Kulas, Przygodzki - Bigos, Kantor, R. Nalewajka, Pastryk, Marzec.

Kary: 10 min - 12 min / Strzały: 22-39 / Widzów: 700.
Sędziowali: Michał Baca (główny) - Patryk Kasprzyk, Marek Byczkowski (liniowi).
Trenerzy: Waldemar Klisiak (Naprzód Janów) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).