Hokeiści się nie poddali. Dalej walczą o złoto

2013-03-25, Autor: mw
Miłą niespodziankę wszystkim kibicom sprawili podopieczni Jirziego Reżnara. W czwartym finałowym spotkaniu wygrali z Comarch Cracovią 5:4.

Wiele osób było przekonanych, że wczorajszy mecz będzie już tym ostatnim. Potwierdzeniem mogła być pierwsza tercja, gdzie goście po trzynastu minutach prowadzili już 2:0. Cztery minuty później sytuację próbował ratować Maciej Urbanowicz, któremu udało się zdobyć bramkę. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo chwilę później Cracovia znów miała dwa gole przewagi. Tuż przed końcem odsłony było jeszcze gorzej. Z niebieskiej linii krążek uderzył Nicolas Besch, który następnie do bramki skierował Daniel Laszkiewicz. Zdaje się, że presji nie wytrzymał Ramon Sopko, bo po stracie trzeciej bramki poprosił trenera o zmianę.

Drużyna nie poddała się. W drugiej tercji zawodnicy pokazali na co ich stać. Dobrą akcją popisał się Kamil Górny, który w 24. minucie zdobył kontaktowego gola. Zaledwie trzy minuty później był remis. Z niebieskiej linii do siatki przeciwnika trafił Zatko. Niesamowita radość zapanowała na trybunach, gdy w 35. minucie jastrzębianie objęli prowadzenie. Richard Kral wrzucił krążek pod bramkę, a w bramce usadowił go Radek Prochazka.

W trzeciej odsłonie obie drużyny miały wiele niewykorzystanych sytuacji. W 50. minucie następną bramkę zdobył Mateusz Danieluk. Osiem minut później do gry włączyli się krakowianie, zdobywając kontaktowego gola. Mimo wszystko lepsi okazali się nasi zawodnicy, którzy z rywalem znów zmierzą się dzisiaj o godzinie 18.00 na lodowisku Jastor.

> Zdjęcia z meczu można zobaczyć tutaj

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 5:4 (1:3, 3:0, 1:1)

0:1 (11:50) Dudasz - L. Laszkiewicz

0:2 (12:50) Fojtik - Radziszewski

1:2 (16:33) Urbanowicz - Salamon

1:3 (19:50) D. Laszkiewicz - Besch - S. Kowalówka (5/4)

2:3 (23:58) Górny

3:3 (26:34) Zatko - Kral

4:3 (34:26) Prochazka - Kral

5:3 (49:05) Danieluk - Prochazka - Górny

5:4 (57:43) Słaboń - Piotrowski (4/5)

JKH GKS Jastrzębie: Sopko (od 19:50 Kosowski) - Górny (2), Zatko (2+10), Prochazka, Kral, Danieluk - Karliczek (2), Mateusz Rompkowski, Bordowski, Zdenek, Lipina (2) - Dąbkowski, Bryk (4), Kapica, Salamon, Urbanowicz - Pastryk, Labryga, Kulas, Maciej Rompkowski, Kogut.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Besch (2), Dudasz (2), D. Laszkiewicz, S. Kowalówka, L. Laszkiewicz - Noworyta, A. Kowalówka (2), Fojtik, Valczak, Dvorzak - Kłys (2), Zieliński, Chmielewski, Rutkowski, Piotrowski - Kmiecik, Słaboń, Cieślicki.