Hokeiści udanie rozpoczynają play-offy

2015-03-01, Autor: mkor, źródło: JKH

JKH GKS Jastrzębie bez problemów rozpoczęło fazę play-off. Wczorajszy pojedynek przy Jastorze z MUKS Naprzód Janów zakończył się pogromem gospodarzy, bo za taki można uznać wynik 7:1.

Podopieczni Róberta Kalábera grali tego dnia w nieco zmienionym składzie, ale i tak dominowali przez większość pierwszej tercji. Jako jedyny krążek w siatce w pierwszych 20. minutach umieścił Richard Bordowski, który wraz z swoimi kolegami z drużyny wykorzystał grę w przewadze.

W drugiej tercji widzowie zebrani na Jastorze mogli oglądać już prawdziwy koncert gry swoich ulubieńców. Najpierw gola zdobył Martin Przygodzki, a kilka chwil później wynik został jeszcze podwyższony przez Tomasza KulasaRicharda Bordowskiego. Goście nie grali tego dnia najlepiej, ale zdołali zdobyć jednego gola, którego autorem był Wojciech Stachura. Nic to jednak w grze drużyny Waldemara Klisiaka nie zmieniło i po dwóch minutach było już 5:1, a trafienie na swoje konto przypisał Mateusz Rompkowski.

Trzecia tercja była więc jedynie formalnością dla JKH. Mimo gry w osłabieniu, Michał Plichta pokonał bramkarza rywala. Jastrzębianie nie mieli litościa dla Janowa i na pięć minut przed końcem zdobyli siódmego gola w spotkaniu, tym razem gumę w bramce umieścił Łukasz Nalewajka. Przebieg meczu i wysoki wynik sprawia, że jastrzębianie nie powinni mieć teoretycznie problemów ze swoim rywale, ale będą musieli to jeszcze udowodnić w kolejnych dwóch meczach. Następny już dzisiaj o 19:00, również na własnym terenie.

JKH GKS JASTRZĘBIE - MUKS NAPRZÓD JANÓW 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)

1:0 - 08:01 - Richard Bordowski - Mateusz Rompkowski, Petr Polodna (5/4)
2:0 - 28:31 - Martin Przygodzki - Tomasz Pastryk, Tobiasz Bigos
3:0 - 31:30 - Tomasz Kulas - Kamil Górny, Michal Plichta
4:0 - 33:12 - Richard Bordowski - Roman Němeček, Leszek Laszkiewicz (5/4)
4:1 - 35:40 - Wojciech Stachura - Marek Pohl (5/4)
5:1 - 37:46 - Mateusz ROmpkowski - Richard Bordowski, Leszek Laszkiewicz
6:1 - 44:55 - Michal Plichta - Volodymyr Aleksyuk (4/5)
7:1 - 55:25 - Łukasz Nalewajka - Maciej Urbanowicz, Petr Polodna

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Feć) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Marzec - Aleksyuk, Górny, Plichta, Kulas, Ł. Nalewajka - Bigos, Kantor, Przygodzki, R. Nalewajka, Pastryk.

MUKS Naprzód Janów: Napnenko (M. Elżbieciak) - Działo, Kurz, Stachura, Pohl, Sękowski - Podsiadło, Vrana, Gryc, Frączek, Jakubik - Kulik, Kossakowski, Malicki, Holy, Piper - Musioł, Sarna, Ł. Elżbieciak, Bibrzycki.

Kary: 6 min - 8 min / Strzały: 56-22 / Widzów: 800.
Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) - Robert Długi, Mateusz Bucki (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Waldemar Klisiak (MUKS Naprzód Janów).