Hokeiści z Jastrzębia zdobyli Puchar Polski!

2018-12-29, Autor: ap

Puchar Polski jedzie na Jastor! Na tafli tyskiego Stadionu Zimowego, zawodnicy JKH GKS Jastrzębie powtórzyli sukces sprzed 6 lat. W finale pokonali drużynę TatrySki Podhale Nowy Targ.

W finale Pucharu Polski spotkały się zespoły, które, mimo że nie były faworytami, sensacyjnie rozegrały swoje mecze półfinałowe. O Puchar Polski rywalizowały drużyny JKH GKS Jastrzębie i TatrySki Podhale Nowy Targ. Zawodnikom tłumnie dopingowali kibice zgromadzeni na tafli tyskiego Stadionu Zimowego.

Spotkanie mogło się podobać już od pierwszej tercji. Zespoły grały odważnie, ale jednocześnie starały się za wszelką cenę unikać głupich błędów w defensywie.

W 21. minucie z prowadzenia cieszyli się jastrzębianie, gdy strzał Vladimira Lukaczika skutecznie poprawił Tomasz Kominek. Nie minęło dziesięć minut, a było już 2:0. Tym razem z niebieskiej przymierzył Jakub Michałowski, a lot krążka zmienił jeszcze Kamil Wałęga, czym zmylił Przemysława Odrobnego. Druga odsłona ewidentnie należała do jastrzębskich hokeistów, a w 34. minucie JKH miał na swoim koncie trzecie trafienie. Ogromne zamieszanie przed bramką Podhala wykorzystał Artiom Dubinin.

W trzeciej tercji Podhale musiało odrabiać straty, więc już trzynaście minut przed końcową syreną podczas gry w przewadze na zdjęcie bramkarza zdecydował się trener przeciwników Tomek Valtonen. Jednak bez sukcesu, bo chwilę potem powinno być 4:0 dla nas. Krążek zatrzepotał w siatce, ale Przemysław Odrobny celowo ruszył bramkę i skończyło się tylko na dwuminutowym wykluczeniu.

Brzydki wybieg golkipera Szarotek nie wybił z rytmu jastrzębian. Podopieczni Roberta Kalabera konsekwentnie bronili tego, co już zdołali osiągnąć. Nowotarżanie drugi raz zdjęli bramkarza, wpuszczając dodatkowego napastnika. Efekt był jednak odwrotny od zamierzonego. Po wielu próbach jastrzębianie wpakowali gumę do pustej bramki, a pieczęć na wygranej i drugim w historii JKH Pucharze Polski postawił Łukasz Nalewajka.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0