Hokeiści zdobyli cenne punkty

2013-01-19, Autor: mw
Piątkowe zmaganie na jastrzębskim lodowisku przyniosło naszym hokeistom komplet punktów. Drużyna JKH GKS Jastrzębie wygrała z HC GKS Katowice 4:2.

W pierwszej tercji wyraźnie prowadziła drużyna z Jastrzębia-Zdroju. Udało im się wypracować dwubramkową przewagę. Zdobywcą gola w szóstej i siedemnastej minucie był Maciej Urbanowicz.

W drugiej odsłonie przeciwnik wyraźnie się ożywił. Kontaktowego gola  zaliczył Nick Sucharski, który po faulu Miroslava Zatki wykonywał rzut karny. Dokładnie cztery minuty później gospodarze znów mieli przewagę dwóch goli. Z niebieskiej linii bramkę strzelił Zatko.

Trzecia tercja była przepełniona akcją. Pomimo wielu dogodnych sytuacji dla drużyn, wynik nie zmieniał się przez długi czas. W 58. minucie zrobiło się bardzo gorąco, gdy gola dla gości zdobył Jakub Wiecki. Sytuację uratował Richard Bordowski, który tuż przed ostatnią syreną strzelił zwycięskiego gola.

W piątkowym pojedynku jastrzębianie zdobyli komplet punktów.