Hokej: Gdańsk nadal nie zdobyty. JKH przegrał ze Stoczniowcem

Pomimo szaleńczej pogoni za rywalem hokeiści JKH GKS Jastrzębie musieli uznać wyższość Stoczniowca Gdańsk. W 12. kolejce Polskiej Hokej Ligi drużyna z Pomorza pokonała nasz zespół 4:3. Najbliższy mecz jastrzębianie rozegrają w niedzielę w Katowicach.

Od samego początku jastrzębianie mieli "pod górkę". Ledwo minął kwadrans gry, a Stoczniowiec miał już trzy gole przewagi nad JKH. Davidowi Zabolotnemu dali się we znaki zawodnicy, którzy w przeszłości również reprezentowali barwy JKH GKS Jastrzębie. Wynik w 13. minucie otworzył Szymon Marzec, natomiast dwie minuty później po asyście Krzysztofa Kantora do siatki trafił Mateusz Gościński. Autorem trzeciej bramki był Mateusz Strużyk. Po jego bramce trener JKH zdecydował się wpuścić między słupki Tomasza Fuczika.

Zmiana golkipera okazała się dobrym impulsem, bo w drugiej odsłonie jastrzębianie zaczęli odrabiać straty. W 22. minucie do siatki rywala trafił Tomasz Kulas, a po skutecznej dobitce w 34. minucie Leszek Laszkiewicz ustawił wynik na 3:2. Gdy JKH grał w przewadze Stoczniowiec prowadził już tylko jedną bramką. Hokeiści z Leśnej kontynuowali ostrzał bramki w trzeciej odsłonie, ale zamiast trafienia na remis padł czwarty gol dla drużyny z Gdańska. W 50. minucie podanie od Szymona Marca na gola zamienił Phillip Nasca i miejscowi byli już krok od zwycięstwa.

Pięć minut przed końcem ostatni sygnał do ataku dał Leszek Laszkiewicz, który wpisując się po raz drugi na listę strzelców dał jeszcze swojej drużynie nadzieję na dogrywkę. W końcówce jastrzębianie mieli doskonałą szansę na wyrównanie, gdy na ławkę kar powędrował Mateusz Gościński. Dwukrotnie do boksu zjeżdżał również Tomasz Fuczik, ale nawet dodatkowy napastnik nie wpłynął już na wynik spotkania. Trzy sekundy przed końcem idealną okazję na czwartą bramkę dla JKH miał jeszcze Tomasz Kominek. Czeski napastnik minimalnie chybił i końcowa syrena oznajmiła pierwsze domowe zwycięstwo Stoczniowca w tym sezonie. Dla jastrzębian była to już szósta porażka w gdańskiej hali Olivia, gdzie zespół znad czeskiej granicy jeszcze nie zwyciężył.

MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC 2014 GDAŃSK - JKH GKS JASTRZĘBIE 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)

1:0 - 12:32 - Szymon Marzec - Maciej Rompkowski, Phillip Nasca

2:0 - 14:39 - Mateusz Gościński - Krzysztof Kantor, Adam Skutchan

3:0 - 15:15 - Mateusz Strużyk - Dmytro Szczerbakow, Patryk Wsół

3:1 - 21:37 - Tomasz Kulas - Radosław Nalewajka, Jan Latal

3:2 - 33:43 - Leszek Laszkiewicz - Jan Latal, Dominik Paś (5/4)

4:2 - 49:51 - Phillip Nasca - Szymon Marzec, Maciej Rompkowski

4:3 - 55:00 - Leszek Laszkiewicz - Łukasz Nalewajka

Stoczniowiec 2014 Gdańsk: Szczerba (Tomczyk) - Kantor, Wachowski, Gościński, Steber, Skutchan - Lehmann, Nowak, Nasca, Rompkowski, Marzec - Wsół, Dolny, Szczerbakow, Różycki, Strużyk - Josepher, Pesta, Wrycza, Ziółkowski, Sochacki.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (od 15:15 - Fuczik) - Latal, Charvat, Laszkiewicz, Paś, Kominek - Gimiński, Bigos, Ł. Nalewajka, Wróbel, Świerski - Michałowski, Kubesz, R. Nalewajka, Kulas, Matusik - Chorążyczewski, Peslar, Pelaczyk, Kącki, Bichta.

Sędziowali: Sebastian Kryś (sędzia główny) oraz Patryk Kasprzyk, Piotr Matlakiewicz (liniowi)

Kary: 8:2
Strzały: 21:26
Widzów: 800

Kolejny ligowy mecz jastrzębianie rozegrają w niedzielę z zespołem KH GKS Katowice. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00.