Hokej: JKH z porażką w Podhalu

2020-10-05, Autor: mk, źródło: JKH

Po raz drugi w tym sezonie hokeiści JKH GKS Jastrzębie musieli uznać wyższość rywala. W piątkowy wieczór nasz zespół przegrał na wyjeździe z Tauron Podhalem Nowy Targ 2:3 (0:2, 1:1, 1:0). Oba gole dla ekipy trenera Roberta Kalabera zapisał na swoje konto Radosław Sawicki.

Nie można ukrywać, że przebieg zawodów został ustawiony przez początek zmagań na nowotarskiej tafli. Jastrzębianie byli chyba jeszcze "myślami w szatni", gdyż już w 4. minucie przegrywali dwiema bramkami, które w ostępie niespełna trzydziestu sekund zdobyli Emil Svec i Bartłomiej Neupauer. Goście mogli szybko zdobyć gola kontaktowego, ale tańczący między parkanami Przemysława Odrobnego krążek o milimetry minął słupek. Mimo kilku niezłych okazji JKH GKS nie zdołał do przerwy zmienić wyniku.

Druga tercja w naszym wykonaniu była... co najwyżej przeciętna i w efekcie w 26. minucie "Szarotki" ukłuły po raz trzeci, wykorzystując przewagę. Rezultat 3:0 dla przeciwnika najwyraźniej odpowiednio mobilizująco wpłynął na nasz zespół, bowiem kolejne dwie rubryki w protokole zapełnił Radosław Sawicki. Popularny "Sawi" w 33. minucie pokonał Odrobnego po świetnej indywidualnej akcji, natomiast w 53. minucie w zamieszaniu podbramkowym wykorzystał niepewną postawę "Wiedźmina" przy strzale Mateusza Bryka. Niestety, mimo naporu w ostatnich minutach gościom nie udało się ostatecznie dogonić rywali, którzy ułamek sekundy po syrenie zdobyli jeszcze czwartego gola, trafiając do opuszczonej od kilkudziesięciu sekund przez Patrika Nechvatala bramki. To trafienie nie zostało jednak uznane.

Dodajmy, że na początku trzeciej tercji przeżyliśmy mrożące krew w żyłach chwile, gdy potężny cios krążkiem otrzymał Maris Jass, po czym długo nie podnosił się z tafli. Ostatecznie jednak Łotysz o własnych siłach zjechał z lodu.

2 października 2020, Nowy Targ, 18:00
TAURON Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
1:0 Svec (Vachovec) 03:18
2:0 Neupauer (Łyszczarczyk, Pettersson) 03:45
3:0 Vachovec (Svec, Guzik) 25:52 5/4
3:1 Sawicki (Phillips, Hovorka) 32:05 5/4
3:2 Sawicki (Bryk, Hovorka) 52:06

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Klimiczek, Urbanowicz, Hovorka, Sawicki - Horzelski, Jass, Phillips, Rac, Kasperlik - Górny, Gimiński, Paś, Wałęga, R. Nalewajka - Matusik, Kostek, Wróbel, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 26 - 28 / Kary: 8 min - 10 min / Widzów: 750
Sędziowali: Sebastian Kryś, Patryk Pyrskała (główni) oraz Rafał Noworyta, Jacek Szutta (liniowi).

Niedzielny mecz odwołany

Zaplanowany na 4 października pojedynek naszego zespołu z Comarch Cracovią został odwołany. Decyzję podjęła Polska Hokej Liga. Ma ona związek z wykryciem "objawów wymagających samoizolacji" u osób - w tym zawodników - związanych z Tauron Podhalem Nowy Targ, z którym JKH GKS Jastrzębie mierzył się w piątek.

- Przełożone mecze odbędą się w najszybszym możliwym terminie, ustalonym pomiędzy drużynami - informuje komisarz PHL Marta Zawadzka.

JKH informuje, że w zespole i sztabie szkoleniowym po meczu z Tauronem nie występują żadne niepokojące oznaki chorobowe.