Hokej: kryzys JKH. Kolejna porażka

2013-10-23, Autor: mkor, źródło: JKH
JKH GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z HC GKS Katowcie 6:2. Gole dla JKH zdobyli Radek Prochazka i Richard Kral.

Kończący wyjazdowy maraton mecz w Katowicach pechowo rozpoczął się dla jastrzębian, którzy po premierowej odsłonie przegrywali z HC GKS już 0:2. Wynik otworzył w ósmej minucie Mateusz Bepierszcz. Trzy minuty później podwyższył Maciej Szewczyk.Tymczasem gra wicemistrzów Polski pozostawiała wiele do życzenia. Częste straty krążka, brak wykończenia to tylko nieliczne grzechy, jakie jastrzębianie popełniali w pierwszych dwudziestu minutach.

W drugiej tercji słaba gra naszych hokeistów została wykorzystana przez gospodarzy, którzy zdobyli kolejne dwa gole. Po zaledwie 27 minutach gry jastrzębianie przegrywali aż 4:0. Pierwszego gola zdobyli dopiero w 30 minucie gry. Jego autorem Radek Prochazka.

W ostatniej tercji katowiczanie, za sprawą Filipa Drzewieckiego, znowu wyszli na czterobramkowe prowadzenie. W tak beznadziejnej sytuacji wynik próbował ratować jeszcze Richard Kral, który strzeił na 5:2. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy po golu Roberta Mikesza wygrali całe spotkanie 6:2.

Piąta porażka w sezonie stała się więc faktem, dając przy tym szkoleniowcowi JKH, Mojmirowi Trliczikowi spory materiał do przemyśleń. Jastrzębski zespół ani trochę nie przypomina tej ekipy, która w poprzednim sezonie zdobywała Puchar Polski o raz tytuł wicemistrzowski. Kolejne stracone punkty co raz bardziej oddalają JKH GKS od obrony krajowego pucharu.

W myśl obecnych przepisów, w grudniowym turnieju finałowym zagrają bowiem cztery najlepsze zespoły z tabeli Polskiej Hokej Ligi. Pod uwagę brana będzie klasyfikacja po dwóch rundach. Obecnie JKH plasuje się na piątej pozycji i by realnie myśleć o obronie trofeum musi zdecydowanie poprawić swoją grę. Szansą na odbudowanie morali będzie piątkowy mecz z Sanokiem, który jastrzębianie rozegrają na własnej tafli.