Hokej: mecz z Polonią przesądził o sytuacji w tabeli jastrzębian

W meczu 40. kolejki Polskiej Hokej Ligi drużyna JKH GKS Jastrzębie podjęła u siebie zespół TMH Tempish Polonię Bytom. Wynik niedzielnego spotkania oznacza, że w ćwierćfinale rywalem jastrzębian będzie ekipa TatrySki Podhale Nowy Targ.

W niedzielę, 5 lutego JKH GKS Jastrzębie zmierzył się na Jastorze z drużyną TMH Tempish Polonia Bytom. Kilku czołowych zawodników JKH nadal leczy kontuzje, co znacznie wpłynęło na grę jastrzębskiej ekipy.

W premierowej odsłonie kibice obejrzeli dobrą grę z obydwu stron. W szóstej minucie szczęście dopisało jastrzębianom, bo celnym strzałem z dystansu popisał się Kamil Kącki. Poloniści próbowali odrobić straty jeszcze przed przerwą, ale Tomasz Fuczik nie dał się pokonać i JKH prowadził po dwudziestu minutach 1:0.

Po przerwie gra toczyła się podobnie, jak w pierwszej tercji. Na tafli wciąż iskrzyło, a akcje szybko przenosiły się z jednej strony lodowiska na drugą. W 32. minucie jastrzębianie zdobyli drugą bramkę, ale sędziowie dopatrzyli się zagrania wysokim kijem i nie uznali gola. Po tej sytuacji z kolejnego gola w meczu mogli się cieszyć hokeiści Polonii. Przed bramką Tomasza Fuczika dobrze ustawił się Elvijs Biezais, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę dobił wcześniejszy strzał Martina Vozdeckiego. Druga tercja zakończyła się wynikiem 1:1.

Braki w jastrzębskiej defensywie dały się we znaki w trzeciej odsłonie spotkania. Zespół z Bytomia przeprowadził kilka składnych akcji, a dwie z nich zakończyły się trafieniami Tomasza Kozłowskiego, który dwukrotnie wykorzystał podania Elvijsa Biezaisa. Tym samym Łotysz miał udział przy wszystkich trafieniach Polonii, która pierwszy raz wygrała w Jastrzębiu w rozgrywkach ekstraligowych.

Przegrana oznacza, że jastrzębianie nie poprawią już swojej pozycji w tabeli przed zakończeniem rundy zasadniczej. Pewne jest również to, że w ćwierćfinale rywalem JKH GKS Jastrzębie będzie zespół TatrySki Podhale Nowy Targ. Zanim to jednak nastąpi, rozgrywki zostaną przerwane na dziesięć dni, bo reprezentacja Polski weźmie udział w turnieju z cyklu Euro Ice Hockey Challenge. Później rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki. JKH zagra u siebie z Orlikiem Opole (15 luty) i na wyjeździe z GKS-em Tychy (17 luty).

JKH GKS Jastrzębie - TMH Tempish Polonia Bytom 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
1:0 - 05:26 - Kamil Kącki - Kamil Wróbel, Jakub Gimiński
1:1 - 33:04 - Elvijs Biezais - Martin Vozdecky, Marcin Frączek
1:2 - 44:17 - Tomasz Kozłowski - Elvijs Biezais, Matej Cunik
1:3 - 46:28 - Tomasz Kozłowski - Elvijs Biezais, Marcin Frączek

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Lendak, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kącki, R. Nalewajka - Matusik, Latal, Kominek, Kulas, Bryk - Balcerek, Kubesz, Jarosz, Paś, Wróbel - Bichta.

TMH Tempish Polonia Bytom: Raszka (Landsman) - Cunik, Turon, Bordowski, Malinik, Vozdecky - Owczarek, Dikis, Kozłowski, Frączek, Biezais - Wanacki, Pastryk, Salamon, Słodczyk, Krzemień - Falkenhagen, Stępień, Wąsiński, Wieczorek, Dybaś.

Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Tomasz Demkowicz (TMH Tempish Polonia Bytom).

Kary: 4:14
Strzały: 29:26
Widzów: 700

Sędziowali: Paweł Meszyński (sędzia główny) oraz Wiktor Zień, Mateusz Bucki (liniowi).