Hokej: w pojedynku górniczych klubów lepsi jastrzębianie

2013-09-30, Autor: mkor, źródło: JKH
JKH pewnie wygrało z HC GKS Katowice 7:2. To była 5. kolejka PHL.

Swoją wyższość nad przyjezdnymi z Katowic nasi zawodnicy pokazali już w pierwszej tercji. Najpierw trafił Richard Kral, a potem przewagę swojego zespołu wykorzystał Mateusz Bryk.Na drugą tercję goście wyszli bardzo umotywowani, z chęcią szybkiego odrobienia strat. I kilka razy zakotłowało się pod bramką JKH, ale co z tego skoro w 33. minucie krążek wylądował w bramce HC GKS Katowice. Mocnym uderzeniem popisał się Bartłomiej Bychawski.

Jeszcze przed syreną, zapędy gości przyhamowały kolejne gole gospodarzy - na 4:0 podwyższył Radek Prochazka, a piątego gola zdobył Damian Kapica.

Dopiero trzecia tercja skończyła się remisowym wynikiem, ale ani na chwilę zwycięstwo JKH nie było już zagrożone. W 42. minucie trafił Richard Bordowski po dobrej akcji całego zespołu. Przy stanie 6:0 wkradło się rozluźnienie w jastrzębskiej ekipie, które przyjezdni wykorzystali zdobywając dwa gole.

Prawdziwą ozdobą pojedynku była jednak sytuacja z 50. minuty. Pierwszą asystę w sezonie zaliczył bowiem bramkarz JKH, Robert Slipczenko, który w ekwilibrystyczny sposób powstrzymał szarżującego na bramkę Filipa Drzewieckiego. Wybity przez Czecha krążek trafił do Patryka Koguta, a ten już dobrze wiedział jak zakończyć akcję. Młody napastnik JKH GKS uderzył na tyle mocno, by przełamać łapaczkę Ondreja Raszki, który skapitulował po raz siódmy i jak się później okazało ostatni w tym meczu. Gospodarze zasłużenie wygrali 7:2.

> Zdjęcia z meczu można zobaczyć tutaj

JKH GKS Jastrzębie - HC GKS Katowice 7:2 (2:0, 3:0, 2:2)
03:19 - 1:0 - Richard Kral - Tomasz Pastryk
12:17 - 2:0 - Mateusz Bryk - Richard Bordowski, Radek Prochazka (5/3)
49:36 - 7:2 - Patryk Kogut - Robert Slipczenko

JKH GKS Jastrzębie: Slipczenko - Kotaszka, Górny, Kapica, Kral, Danieluk - Bryk (2'), Mateusz Rompkowski (12'), Urbanowicz (2'), Prochazka, Bordowski - Labryga (2'), Maciej Rompkowski, Kogut, Marzec, Kulas (2') - Bychawski, Pastryk (4'), R. Nalewajka (4'), Minge, Ł. Nalewajka (2'). Trener: Mojmir Tliczik.
HC GKS Katowice: Raszka - Bigos, Zukal (2'), Bepierszcz (4'), Frączek, Drzewiecki - Danko, Krokosz (2'), Dołęga, Słodczyk, Valusziak (2') - Podsiadło, Musiał, Szewczyk, Przygodzki, Jaskólski (2') - Kostromitin, Mikes, Szymański. Trener: Mariusz Kieca.
Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) - Sebastian Adamoszek, Rafał Noworyta (liniowi).
Kary: 30':12'.
Strzały: 57:35
Widzów: 1 200.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0