Hokej: wicemistrz Polski wciąż zawodzi

2013-12-10, Autor: mkor, źródło: JKH
Jastrzębski Klub Hokejowy przegrał na wyjeździe z Unią Oświęcim 1:4. Zespół prowadzony przez Mojmira Trliczika ciągle znajduje się tylko w środku ligowej stawki.

Mecz w Oświęcimiu zaczął się dla JKH znakomicie. W 10. minucie jastrzębianie objęli prowadzenie po golu Radka Prochazki, który wymienił podanie z Patrykiem Kogutem.Jeszcze przed końcem pierwszej tercji gospodarze, za sprawą Petra Barinka, wyrównali. Potem dla Unii trafiali jeszcze: Peter Tabaczek, Wojciech Wojtarowicz i Roman Tvrdoń.

Jastrzębie miało swoje sytuacje, ale raziło nieskutecznością. Najlepszą zmarnował Miroslav Zatko, który trafił w słupek.

Natomiast już dzisiaj, po raz pięćdziesiąty na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, JKH GKS Jastrzębie skrzyżuje kije z Comarch Cracovią. Bilans pozostałych potyczek jest bardzo korzystny dla aktualnych mistrzów Polski, którzy wygrywali aż 35 razy. Jastrzębianie zwyciężyli w trzynastu meczach, natomiast jeden zakończył się remisem.

W tym sezonie Cracovia gra znacznie lepiej niż nasz zespół i zajmuje pozycję wicelidera tabeli. Z trzech dotychczasowych starć wygrała dwa. Jak będzie tym razem? Początek meczu w Krakowie o 18:30.

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
0:1 - Prochazka - Kogut (9:18),
1:1 - Barinka - Tvrdoń, Gabrisz (16:26),
2:1 - Tabaczek - Jaros, Kasperczyk (38:53),
3:1 - Wojtarowicz - Tabaczek, Jaros (52:14),
4:1 - Tvrdoń - Barinka (58:28, 4/6) - do pustej bramki.

Sędziowali: Tomasz Radzik (główny) - Tomasz Przyborowski, Marcin Młynarski (liniowi)
Kary: Unia - 6 minut, JKH - 10 minut (w tym dwie  minuty kary technicznej).
Strzały: 33-27.
Widzów: ok. 1700.

Aksam Unia: Fikrt - Piekarski, Kasperczyk; Jaros, Tabaczek (2), Wojtarowicz - Jakesz (4), Połącarz; Tvrdoń, Dornicz, Barinka - Gabrisz, Ciura; Piotrowicz, Kalinowski, Bepierszcz - Urbańczyk;  Modrzejewski, Stachura, Adamus oraz Fiedor.
Trener: Peter Mikula.

JKH GKS: Odrobny - Górny (2), Zatko (2); Danieluk, Kral, Zdenek - Bryk, Labryga; L. Laszkiewicz, Pasiut, Urbanowicz (2) - Flaszar, Rompkowski; Kogut, Prochazka, Kulas oraz Marzec (2) i Ł. Nalewajka.
Trener: Mojmir Trliczik.