II liga: GKS Jastrzębie remisuje z Błękitnymi Stargard

Drugi mecz przed własną publicznością mają za sobą piłkarze Jarosława Skrobacza. Zawodnicy GKS-u w minioną sobotę bezbramkowo zremisowali z Błętkitnymi Stargard. W meczu nie brakowało jednak wielu emocji. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

Od początku meczu gospodarze starali się narzucić swój styl gry i zdominować Błękitnych. Groźnie było w 5. minucie, strzał oddał Szczepan ale futbolówka przeleciała tuż obok słupka. W 17. minucie GKS miał rzut wolny tuż przed polem karnym gości. Farid Ali zdecydował się jednak na szybkie rozegranie do Dawida Weisa, a ten z ostrego kąta trafił w poprzeczkę.

W kolejnych minutach nie działo się zbyt wiele ciekawego. Ataki GKS-u nieco osłabły, a do głosu starali się dojść goście, jednak zdołali oddać tylko dwa niegroźne uderzenia na bramkę Grzegorza Drazika. W 43. minucie ładnym uderzeniem z dystansu popisał się jeden z graczy Błękitnych, ale piłka przeleciała kilkanaście centymetrów od słupka i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie na godną odnotowania akcję kibice licznie zgromadzeni na Stadionie Miejskim musieli czekać do 62. minuty. Kamil Jadach był bliski skopiowania swojej bramki z Wejherowa, jednak tym razem piłkę lecącą w okienko końcami palców na róg zdołał wybić Mariusz Rzepecki. Pięć minut później mogło być bardzo groźnie pod bramką Drazika, jednak kontrę Błękitnych zepsuł Mateusz WęsierskiMarcin Ruda spokojnie wyjaśnił sytuację. W odpowiedzi z szesnastu metrów uderzał Semeniuk, ale dobrze interweniował Rzepecki.

W 80. minucie mogło i powinno być 1:0 dla GKS-u. Fatalne podania obrońcy Błękitnych do bramkarza przeciął Daniel Szczepan, jednak nie zdołał opanować piłki i golkiper Błękitnych nie miał problemu ze skuteczną interwencją. Niestety, mimo walki do końcowego gwizdka sędziego, GKS-owi nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki i ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

GKS 1962 Jastrzębie - Błękitni Stargard 0:0 (0:0)

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Weis (72. Dominik Szczęch), Farid Ali (66. Wojciech Caniboł), Marcin Ruda, Tomasz Musioł (46. Krzysztof Gancarczyk), Bartosz Semeniuk (72. Oskar Mazurkiewicz), Kamil Jadach, Daniel Szczepan.

Trener: Jarosław Skrobacz

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Hubert Kotus, Sebastian Inczewski (62. Michał Magnuski), Patryk Skórecki (77. Patryk Włóka), Patryk Burzyński, Damian Mosiejko, Maciej Więcek (88. Bartłomiej Zdunek), Wojciech Fadecki, Tomasz Pustelnik, Grzegorz Szymusik, Mateusz Węsierski.