II liga: Warta Poznań przerywa serię GKS-u Jastrzębie

W 9 kolejce II ligi piłkarze Jarosława Skrobacza pierwszy raz w tym sezonie musieli uznać wyższość swoich rywali. Porażka 0:1 z Wartą Poznań, przerwała serię 8 spotkań bez porażki.

Początek meczu należał nieznacznie do gospodarzy. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 8. minucie, którą strzałem głową zakończył Kieliba, lecz Drazik nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi groźnie w długi róg uderzał Jadach, ale piłka przeszła obok słupka. W 13. minucie poznaniacy ponownie strzałem głową próbowali pokonać Drazika, jednak nasz bramkarz ze strzałem Przybyły również sobie poradził.

GKS starał się rozmontować defensywę Warty głównie po akcjach skrzydłami, niestety liczne wrzutki nie przynosiły zamierzonego skutku. Najgroźniej pod bramką Adriana Lisa było w 20. minucie, kiedy to bramkarz Warty nie zdołał złapać wysokiego dośrodkowania, ale strzał Kulawiaka, który był najbliżej piłki, został zablokowany. Warta starała się przejąć inicjatywę do końca pierwszej połowy, lecz ostatecznie Drazik nie miał zbyt dużo pracy i pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się bez bramek.

Pierwsze minuty drugiej połowy, podobnie jak pierwszej, należały do Warty. Gospodarze zdecydowanie zaatakowali, czego efektem były strzały BiegańskiegoDejewskiego, jednak pierwszy poszybował wysoko nad bramką, a z drugim poradził sobie Drazik. Po okresie dominacji gospodarzy do głosu doszedł GKS, lecz w poczynaniach ofensywnych brakowało postawienia „kropki nad i”.

Gdy gra się nieco wyrównała, błąd popełniła nasza defensywa i po dośrodkowaniu z prawej strony mocnym strzałem głową pod poprzeczkę Michał Przybyła wyprowadził Wartę na prowadzenie. Gospodarze po strzelonej bramce grali mądrze, nie dopuszczając gości pod swoją bramkę. Mimo rozpaczliwych prób ataków wynik nie uległ zmianie aż do końcowego gwizdka sędziego i po raz pierwszy w tym sezonie GKS musiał przełknąć gorycz porażki.

Warta Poznań - GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (0:0)
1:0 - Michał Przybyła (71 min.)

Warta Poznań: Adrian Lis - Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Adrian Laskowski, Radosław Jasiński, Wiktor Patrzykąt, Krzysztof Biegański (87. Nikodem Fiedosewicz), Adrian Cierpka, Michał Przybyła (83. Hubert Antkowiak), Bartosz Kalupa.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Oskar Mazurkiewicz, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Bartosz Semeniuk (70. Dominik Szczęch), Damian Tront, Farid Ali, Krzysztof Gancarczyk (75. Wojciech Caniboł), Kamil Jadach, Daniel Szczepan (85. Tomasz Dzida).