III liga: GKS 1962 Jastrzębie liderem tabeli

GKS 1962 Jastrzębie dopisuje kolejne trzy punkty do swojego konta! Po świetnej pierwszej połowie, w której klasycznym hat-trickiem w zaledwie pięć minut popisał się Wojciech Caniboł, jastrzębianie pokonali Śląsk II Wrocław 4:2 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa spotkania z rezerwami ekstraklasowego Śląska Wrocław była w wykonaniu jastrzębskiego zespołu wyśmienita. Od początku narzucili rywalowi swój styl gry, co przełożyło się na aż cztery strzelone bramki w tej części gry.

Worek z bramkami rozwiązał w 13. minucie Damian Zajączkowski, który wykończył składną akcję zespołu pakując piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości po podaniu Damiana Tronta. Osiem minut później swój show rozpoczął Wojciech Caniboł, który w ciągu pięciu minut skompletował klasycznego hat-tricka. Najpierw pokonał bramkarza gości strzałem głową, po dobrym dośrodkowaniu Farida Alego z rzutu rożnego. Cztery minuty później ponownie dośrodkowywał Ali, głową z kilkunastu metrów uderzał Zajączkowski, a niepewnie interweniujący Paszkowski wypuścił piłkę; nie zdołał jej także złapać na linii bramkowej, co wykorzystał Caniboł. Kilkadziesiąt sekund później Cani zdobył trzeciego gola, w czym ponownie pomógł mu golkiper Śląska nabijając napastnika GKS-u piłką, która wtoczyła się do bramki. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji do przerwy więcej bramek nie padło.

W drugiej połowie przez dłuższy czas na murawie nie działo się nic ciekawego. Zespół z Jastrzębia-Zdroju, zadowolony z czterobramkowego prowadzenia, oddał inicjatywę przyjezdnym. Dopiero w 69. minucie jastrzębianie zagrozili bramce Śląska po uderzeniu Tronta z dystansu, ale Paszkowski zdołał obronić ten strzał. Cztery minuty później ładną, indywidualną akcją popisał się Dominik Szczęch, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Po kolejnych kilkudziesięciu sekundach ponownie swój zespół przed stratą bramki uratował Paszkowski, tym razem broniąc trudny strzał z dystansu Kamila Szymury.

Wrocławianie ambitnie walczyli o zdobycie bramki i udało im się to w 77. minucie. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Daniel Łuczak. Goście poszli za ciosem i trzy minuty później wywalczyli rzut karny po faulu Kamila Szymury, którego pewnym egzekutorem okazał się Artur Łuszkiewicz.

Śląsk po zdobyciu dwóch bramek mocniej zaatakował, jednak jastrzębianie skutecznie odparli ich ataki dowożąc wynik 4:2 do końcowego gwizdka sędziego.

GKS 1962 Jastrzębie - Śląsk II Wrocław 4:2 (4:0)