III liga: GKS ratuje zwycięstwo w ostatnich minutach meczu

GKS 1962 Jastrzębie dopisuje do swojego konta kolejne trzy punkty. Po ciężkim meczu jastrzębianie pokonali Falubaz Zielona Góra 2:1, a bohaterem meczu został Daniel Szczepan, który zdobył zwycięskiego gola w 87. minucie spotkania, w efekcie czego GKS pozostaje liderem tabeli.

Od pierwszych minut to zespół z Jastrzębia-Zdroju narzucił rywalowi swój styl gry. Jako pierwszy bramce gości zagroził Kamil Szymura, który uderzał minimalnie niecelnie z rzutu wolnego. W 20. minucie jastrzębianie udokumentowali przewagę bramką. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Farid Ali, piłkę przedłużył głową Wojciech Caniboł, a na dłuższym słupku czekał na nią Piotr Pacholski i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Falubazu.
Po zdobytym golu gospodarze nie poszli jednak za ciosem, co starali się wykorzystać zielonogórzanie. W 28. minucie od straty bramki uratował jastrzębian słupek. W 40. minucie był już remis. Zza pola karnego w środek bramki uderzał Albert Cipior, a przy interwencji nie popisał się Grzegorz Drazik, który interweniował na tyle niefortunnie, że piłka po odbiciu się od rąk wtoczyła się do bramki.

W drugiej połowie przez dłuższy czas na murawie nie działo się nic ciekawego. Zadowoleni z remisu goście bronili korzystnego wyniku, a zawodnicy GKS-u nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę Falubazu. Dopiero w 74. minucie zrobiło się groźniej, po uderzeniu z rzutu wolnego Damiana Tronta, z którym poradził sobie jednak Krajewski. Chwilę później z ostrego kąta z rzutu wolnego mocno uderzał Farid Ali. Bramkarz wypiąstkował piłkę, która po zagraniu jednego z zawodników GKS-u trafiła gracza Falubazu w rękę i sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Ali, jednak golkiper wyczuł jego intencje i odbił piłkę. W 87. minucie indywidualną akcją na lewym skrzydle popisał się Szczęch, który wystawił piłkę na szesnasty metr do Daniela Szczepana, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku umieścił ją w bramce zapewniając zawodnikom z Jastrzębia-Zdroju kolejne trzy punkty.

GKS 1962 Jastrzębie - Falubaz Zielona Góra 2:1 (1:1)