III miejsce GKS-u Jastrzębie na Memoriale Piłkarskim im. Grzegorza Kolosy, Adama Stepeckiego i Jana Tyszkiewicza.

Wczoraj w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XI Międzynarodowy Memoriał Piłkarski im. Grzegorza Kolosy, Adama Stepeckiego i Jana Tyszkiewicza. Trzecie miejsce zajął zespół GKS-u 1962 Jastrzębie, a zwyciężyła Reprezentacja Podokręgu Katowice.

W turnieju wzięło udział osiem zespołów z rocznika 2006 i młodszych. Nie brakowało sportowych emocji, ponieważ praktycznie do ostatniego spotkania niewiadomą pozostawała końcowa klasyfikacja. Ostatecznie po siedmiu kolejkach zdecydowanie najlepszy okazał się zespół Reprezentacji Podokręgu Katowice, który zdobył 18 na 21 możliwych punktów. Drugie miejsce z 13 punktami na koncie zajął Naprzód Rydułtowy, a na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy GKS-u 1962 Jastrzębie (11 pkt), prowadzeni przez trenerów Grzegorza ŁukasikaWojciecha Kanię.

Co warte podkreślenia, królem strzelców okazał się zawodnik GKS-u, Oskar Drzyzga, który zdobył 6 bramek, a najlepszym bramkarzem wybrano Wojciecha Bębna z Reprezentacji Podokręgu Katowice.

Zespoły z miejsc 4-8 otrzymały pamiątkowy Puchar oraz upominki dla całej drużyny, a najlepsza trójka oprócz Pucharów została obdarowana medalami oraz upominkami dla każdego z zawodników.

Puchary wręczali Szef Biura Terenowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”, Danuta Jemioło, pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Bogdan Biś, a puchar Przewodniczącego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” wręczył Bogdan Koziński. Nagrody indywidualne i medale wręczyli z kolei dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju, Zofia Florek i prezes GKS-u 1962 Jastrzębie, Dariusz Stanaszek