Wiadomości

IO w RIO: druga porażka naszych siatkarzy plażowych. Czy to już koniec marzeń o medalu?

2016-08-11, Autor: pww

Podczas wczorajszego spotkania z Holendrami, para Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie Borynia) i Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) odniosła drugą już porażkę. Oznacza to, że w swojej grupie zajmują 3.miejsce, a o 1/8 finału powalczą w barażach.

Łosiak i Kantor grali wczoraj wieczorem z niepokonaną dotychczas w Rio parą. Przed spotkaniem Holendrzy Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen mieli na swoim koncie już dwa zwycięstwa.

Na Copacabanie bardzo szybko przewagę uzyskali rywale, którzy pierwszego seta rozpoczęli prowadząc 5:0. Choć Polacy starali się znaleźć sposób na skuteczną zagrywką, to Holendrzy cały czas utrzymywali 3-punktową przewagę. Dopiero na koniec seta udało się dopaść rywali, ale ci i tak zwyciężyli wynikiem 21:19.

Drugi set był bardzo podobny do pierwszego. Łosiak i Kantor starali się odzyskać właściwy rytm gry, ale co chwilę musieli zmagać się ze świetnymi atakami i zagrywką swoich przeciwników. Ten set zakończył się dokładnie z takim samym rezultatem jak poprzedni - 21:19.

Zawodnicy wygrali pierwszy mecz z Niemcami 2:0. Dzięki temu nie żegnają się od razu z igrzyskami. Teraz czekają ich baraże, które prawdopodobnie odbędą się w nocy z czwartku na piątek.