IV liga: Granica Ruptawa spektakularnie rozpoczyna nowy sezon

2016-08-16, Autor: ps, źródło: Granica Ruptawa

W meczu inauguracyjnym nowy sezon IV ligi Granica Ruptawa wysoko pokonała spadkowicza z III ligi LKS Bełk 5:0.

Drużyna LKS-u Bełk w ubiegłym sezonie całkiem dobrze spisywała się na froncie trzecioligowym, jednak w skutek reorganizacji rozgrywek spadła do IV ligi. W Bełku nie ukrywają jednak, że liczą na szybki powrót do III ligi, dlatego też zespół ten uważa się za jednego z głównych kandydatów do awansu. Z kolei w Granicy doszło do kilku zmian kadrowych, a za najważniejszą należy uznać odejście najlepszego strzelca ruptawian z ubiegłego sezonu, Bartosza Wojtkowa.

Dobrze spisująca się na wiosnę Granica podchodziła zatem do spotkania z pozycji outsidera, ale zupełnie bez kompleksów. Zobaczyć można to było już w 7. minucie meczu, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym gola dla Granicy zdobył Arkadii Hierasymov. Goście wcale jednak nie ruszyli do odrabiania strat, co skrzętnie wykorzystali piłkarze z Ruptawy, którzy podwyższyli prowadzenie w 20. minucie za sprawą Damiana Gabrysiaka. Siedem minut później Kamil Kowal otrzymał doskonałe prostopadłe podanie od Michała Ćmicha i będąc sam na sam z bramkarzem rywali strzelił gola na 3:0Zapewne nikt z licznie obecnych na obiekcie Granicy kibiców nie spodziewał się takiego przebiegu spotkania. Rywala dobił tuż przed gwizdkiem sędziego Kamil Męzik, który bez większych problemów umieścił futbolówkę w praktycznie pustej bramce.

Po ostrej rozmowie w szatni gości mecz w drugiej odsłonie nieco się wyrównał, jednak grająca spokojnie i mądrze drużyna Granicy nie pozwalała rywalom na stworzenie zbyt wielu okazji bramkowych. Najlepszej z nich nie wykorzystał najskuteczniejszy w ubiegłym sezonie gracz Bełku Piotr Bysiec, który w doskonałej sytuacji nie trafił w bramkę z siedmiu metrów. Wynik spotkania na 5:0 ustalił kwadrans przed końcem meczu Maciej Kasprzak, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Wysokie zwycięstwo pozwoliło Granicy objąć po 1. kolejce fotel lidera. Kolejna szansa na ligowe punkty już w najbliższą środę 17 sierpnia. Granica Ruptawa zagra na wyjeździe z Unią Racibórz.