Jastrzębianie rozgromili Zagłębie Sosnowiec

2013-02-20, Autor: mw
Za nami pierwszy mecz ćwierćfinałowy w fazie play-off. Na własnym lodowisku jastrzębianie rozgromili drużynę z Sosnowca 7:0.

Po szesnastu minutach pierwszej tercji prowadzenie gospodarzom dał Damian Kapica, który idealnie umieścił krążek w bramce rywala. Pomimo wielu prób, naszej ekipie nie udało się podwyższyć wyniku.

Zupełnie inaczej było w drugiej odsłonie. Już po czterech minutach Mateusz Danieluk dobijając strzał Petra Lipiny trafił do pustej bramki. Kilka minut później drugiego gola w spotkaniu strzelił Damian Kapica. W 37. minucie gospodarze prowadzili już 4:0 po bramce Marcina Słodczyka.

W ostatniej tercji padły trzy kolejne bramki. Pierwsza w 47. minucie za sprawą Jirziego Zdenka, dla którego wczorajszy mecz był trzecim w tym sezonie. Cztery minuty później padł kolejny gol. Tym razem swoimi umiejętnościami popisał się Richard Bordowski. Zaś tuż przed końcem spotkania ostatniego gola zdobył Marcin Słodczyk.

Swojego zadowolenia z przebiegu spotkania nie krył trener JKH, Jirzi Reznar. – Na bramce bardzo dobrze spisał się Ramon Sopko. Dobrze poradziła sobie również obrona – mówił.

Natomiast sporo błędów w grze swojej drużyny zauważył trener Zagłębia Sosnowiec, Krzysztof Podsiadło. – Dobrze było w pierwszej tercji, lecz dwie kolejne rozczarowały. Ekipa nagminnie popełniała proste błędy. W ciągu tych kilkunastu błędów całkowicie zmieniła swoje oblicze – podsumował.

Kolejne spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec już dziś o godzinie 18.00 na lodowisku „Jastor”.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec (1:0, 3:0, 3:0)

7:0 (59:35) Słodczyk - Mateusz Rompkowski

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Górny (2), Zatko, Kapica (2), Lipina (2), Danieluk (2) - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Bordowski (2), Prochazka, Urbanowicz (2) - Labryga, Bryk, Zdenek, Słodczyk, Kulas - Pastryk, Dąbkowski, Marzec, Salamon, Kogut.

Zagłębie Sosnowiec: Kieler - Duszak, Kuc (2), Dołęga, T. Kozłowski, Szewczyk - Jaskólski (2), Cychowski (2), Podsiadło, Zachariasz, M. Kozłowski - Działo, Kulik (2), Majoch, Twardy, Baca - Jaskólski, Kołodziej, Jarnutowski, Nahunko, Demkowicz.

Kary: 12:10 (w tym 2 min. kary za nadmierną liczbę graczy).

Sędziowali: Sebastian Molenda, Zbigniew Wolas - Bartosz Kaczmarek, Rafał Gawron.

Strzały: 35:19

Widzów: 1200.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla JKH.