Jastrzębie lepsze od Jastrzębian. Porażka JKH

Za nami drugi mecz Turnieju o Puchar RT Torax w Porubie. W „jastrzębskich derbach” lepsza okazała się czeska drużyna z Prościejowa. Mecz zakończył się porażką JKH GKS Jastrzębie 2:5.

W drugim spotkaniu w ramach Turnieju o Puchar RT Torax w Porubie hokeiści JKH GKS Jastrzębie musieli uznać wyższość czeskich Jastrzębi z Prościejowa. Rywale zwyciężyli 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) i tym samym do minimum zniwelowali szanse JKH na obronę trofeum. Honorowe trafienia dla drużyny trenera Roberta Kalabera zdobyli młodzi Łotysze: Raivo Freidenfelds i Antons Sinegubovs.

W środowy pojedynek lepiej weszli Czesi, otwierając wynik już w 6. minucie. Jastrzębianie odpowiedzieli w 18. minucie kapitalnym rajdem Freidenfeldsa, jednak niebawem zespół z Prościejowa odzyskał prowadzenie. W 30. minucie kibice zobaczyli dwa kolejne gole. Najpierw Michała Kielera pokonał Vilem Burian, a kilkadziesiąt sekund później kontaktową bramkę strzelił Sinegubovs, wykorzystując przytomne podanie Eriksa Sevcenki. W ostatniej partii punktowali już tylko rywale, w efekcie czego trzy punkty pozostały w Czechach.

W sobotę kolejny mecz turnieju w Porubie. Tym razem będzie to przedsmak ligowych zmagań, JKH zmierzy się z Unią Oświęcim. Początek starcia o 12:00.

LHK Jestrzabi Prościejów - JKH GKS Jastrzębie 5:2

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (Kieler) - Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Freidenfelds, Svec - Sevcenko, Jansons, Kaleinikovas, Pavlovs, Sinegubovs - Górny, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Horzelski, Bryk, Blanik, Pelaczyk.