Jastrzębie szczęśliwe dla Polaków. Reprezentanci Polski wygrali z Grecją

2022-09-20, Autor: KB

Wczoraj (19 września) na Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju rozegrany został mecz eliminacji do Mistrzostw Śwaita w futsalu w 2024 roku. Reprezentacja Polski zmierzyła się z Grecją. Polacy niesieni dopingiem jastrzębskich kibiców pokonali swich rywali 3:0.

Niemal całe spotkanie to znacząca przewaga gospodarzy. Polacy już od pierwszych minut groźnie atakowali bramkę Greków. Swoich okazji nie wykorzystywali jednak zawodnicy reprezentacji, a w bramce gości znakomicie spisywał się bramkarz Dimitrs Zervas.

Bramkarz Greków długo nie dopuścił Polaków do strzelenia bramki. Skapitulował dopiero w 17. minucie. Najpierw bramkę zdobył Mateusz Mrowiec, a zaledwie 27 sekund później do siatki trafił Mikołaj Zastawnik. Na przerwę Polacy schodzili z prowadzeniem 2:0.

W przerwie spotkania na boisku pojawił się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, który wręczył pamiątkową koszulkę byłemu już reprezentantowi Sebastianowi Wojciechowskiemu. Popularny "Rambo" to zawodnik z Jastrzębia-Zdroju, który w poniedziałek oficjalnie zakończył karierę w futsalowej reprezentacji Polski.

Przebieg drugiej połowy nie zmienił się. Grecy mieli co prawda swoje okazje, ale to Polacy za sprawą Remigiusza Spychalskiego powiększyli prowadzenie i wygrali ostatecznie to spotkanie 3:0.

Rywalem grupowym w eliminacjach do MŚ 2024 jest także Azerbejdżan. W eliminacjach drużyny rozgrywają mecze każdy z każdym, mecz i rewanż.