zamknij

Wiadomości

Jastrzębie uznane za idealne miasto dla seniorów!

2019-08-08, Autor: WJ

Jastrzębie-Zdrój otrzymało certyfikat miasta przyjaznego seniorom. Wyróżnienie przyznawane jest  przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Manko, działające na rzecz środowiska osób starszych w całym kraju.

Reklama

Certyfikat może otrzymać samorząd, który m.in. wydaje lokalną edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora i zachęca lokalnych przedsiębiorców do udziału w programie, organizuje Dzień Seniora oraz posiada takie organizacje jak Uniwersytet Trzeciego Wieku czy Klub Seniora.

   – Trzeba wykorzystać to, że osoby 60+ to grupa, która chce być aktywna społecznie i jest zaangażowana w sprawy lokalne. Wiedza, doświadczenie i energia seniorów to kapitał, na zmarnowanie którego nie można sobie pozwolić  – wyjaśnia Robert Cichowicz, zastępca prezydenta miasta.

Jastrzębie-Zdrój ma seniorom wiele do zaoferowania i to zarówno pod względem kulturalno-społecznym, jak i sportowo-rekreacyjnym, czy też w zakresie promocji zdrowia.

Przypomnijmy, że z myślą o osobach starszych przy ul. Mazowieckiej 10 działa Klub Seniora. W magistracie można zaopatrzyć się w Kartę Seniora czy Kopertę Życia, a usługa teleopieki daje możliwość całodobowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa

 

 

 

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Inspektor Pracy 2019-08-09 10:10:17

    A ja się pytam ,jakich seniorów. Przecież wiekszość z Nich to nie napracowane byczki które wg Gadowskiego i jego POPleczników zamiast na fescie "Wolni z Wyboru" powinni do 67r zycia zasuwać mając po 52 lata pracy w chwili przejścia na emeryture. Malo,wladze miasta to 'chore kliczki" .Wszak mamy w mieście robotników z ponad 40 letnim stażem pracy które przy wejścu na obiekty miejskie jak baseny muszą płacić pełne kwoty odplatnosci a nienarobione cwaniaki z 25 letnim stażem pracy siedzące codziennie na ławeczkach pod blokiem mają ulgi. I to jest POlskie piekło. Cwaniak ,oszust i osoba z dostępem do koryta ma a spracowani nie.

    8 2
  • ~Inspektor Pracy 2019-08-11 11:52:24

    Kiedy pomniki. Jak słyszycie Państwo z mediów Platforma swojemu wodzowi z Gdańska stawia pomnik. A Ja się też pytam czy pamiętają o tych którzy przez działania Jemu POdobnych, pomimo iż pracowali dlugie dziesięciolecia w szkod i niebezp warunkach pracy (jak rtęć ,promieniowanie izotop,wysokie i niebez ciśnienia ,temp, napięcia ,pyły wyb i truj itp) wskutek wstecznie uchwalonej z 2008r na 1998r zbrodniczej Ustawce o Emeryturach POmostowych niedożywają obecnego wieku emerytalnego lub dożywszy żyją na emeryturze rok ,czy tylko dwa? Czy sprawcy tej POdłości widzą co tygodniowe kondukty po tak zamarłych, którzy często za komuny pracowali w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych . Czy wiedz ą, że pozbawili Ich nie tylko emerytur ale ochrony przedemerytalnej do takiej pracy w godnym wieku. Wielu z Nich na skutek zgody lekarzy mimo długoletniej pracy jest tez pozbawiana pracy i chodzą po śmietnikach. Kiedy Powstanie Pomnik POszkodowanych w zbrodniczych manipulacjach w wieku emerytalnym. Będę za tym pomysłem w Solidarności optował.

    3 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna biec nitka kolei do Jastrzębia-Zdroju?
Oddanych głosów: 200