Wiadomości

Jastrzębie: w niedzielę kobiety opanowały centrum miasta

W niedzielę, 22 maja, odbył się III Jastrzębski Bieg Kobiet - Kobiety na 5+. Pogoda sprzyjała, co przełożyło się na frekwencję. W biegu w centrum miasta wzięło udział aż 1000 pań. Dla uczestniczek oraz kibiców przygotowano wiele atrakcji.

Wczoraj o godz. 11.00 spod Urzędu Miasta panie wyruszyły w 5-kilometrową trasę. Do biegu zapisały się nie tylko zawodniczki klubów, ale też kobiety, które po prostu lubią biegać. W ramach tego samego wydarzenia odbył się marsz Nordic Walking, także na dystansie 5 km. Zanim jednak panie ustawiły się na linii startu wzięły udział w specjalnej rozgrzewce prowadzonej przez profesjonalnych instruktorów.

Zwyciężczynią III edycji biegu Kobiety na 5+ została Ewa Kucharska z Pszczyny z czasem 18 minut 26 sekund. Drugie miejsce przypadło jastrzębiance Anecie Suwaj, która uzyskała wynik 18:40. Trzecią lokatę zajęła Michalina Mendecka z Łazisk Górnych z czasem 19:01. W rywalizacji Nordic Walking na najwyższym stopniu podium stanęła Irena Czuta-Pakosz, drugie miejsce zajęła Klaudia Białas, a na trzecim miejscu marsz ukończyła Anna Malczyk.Na stadionie piłkarskim zorganizowano wiele atrakcji nie tylko dla zawodniczek, ale również dla kibiców. Najmłodsi mogli skorzystać m.in. z Biegusiowego Przedszkola czy Miasteczka Zabaw. Dla kobiet przygotowano stanowiska do masażu.

>>Kobiety pobiegły na piątkę z plusem - zdjęcia<<

W biegu na dystansie 5 kilometrów panie walczyły w sześciu kategoriach wiekowych. Zostały przyznane także tytuły najlepszej i najliczniejszej drużyny oraz najlepszej jastrzębianki.