Jastrzębska Dziesiątka: bieg miejski już za nami

2018-09-17, Autor: szuM, źródło: jastrzebie.pl

Kolejny raz jastrzębianie i wszyscy chętni mogli wziąć udział lub pokibicować podczas Jastrzębskiej Dziesiątki. Mamy też swoich przedstawicieli w czołowej 12!

W sobotni wieczór główne ulice naszego miasta stały się tłem dla święta biegaczy – „Jastrzębskiej Dziesiątki”, a wcześniej „Biegów Małego Jastrząbka”.

Rywalizację mężczyzn wygrał Kenijczyk Abel Kibet Rop, który pokonał dystans 10 km w czasie 30 minut i 51 sekund i wyprzedził na mecie swojego rodaka, Mathew Kosgei, o zaledwie dwie sekundy. Trzecie miejsce zajął Mateusz Mrówka. Wśród pań najlepsza okazała się Renata Pliś. Drugie miejsce przypadło Ruth Matebo, a trzecie – Sylwii Ślęzak.

Gościem specjalnym „Jastrzębskiej Dziesiątki” była Wanda Panfil-González, która wspólnie z prezydent miasta Anną Hetman „wystartowały” główny bieg.

Przed główną rywalizacją na krótszych dystansach zmierzyli się najmłodsi w biegu Małego Jastrząbka.