Jastrzębski GKS 1962 przegrywa w końcówce. Zobacz tabelę III ligi

2015-10-19, Autor: ps, źródło: mat. prasowe
W meczu III ligi opolsko-śląskiej GKS 1962 Jastrzębie przegrał na wyjeździe z Szombierkami Bytom 1:2. Zadecydowało ostatnie dziesięć minut meczu.

Przed meczem przewidywano "mecz walki", głównie ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo obu drużyn w tabeli III ligi. Pierwsza połowa przyniosła śmiałe akcje z obu stron, jednak to goście z Jastrzębia-Zdroju okazali się skuteczniejsi. W 29. minucie meczu Daniel Szczepan wykorzystał dobre podanie kolegi z drużyny i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Do przerwy żadna bramka już nie padła i było 1:0 dla jastrzębian.

Druga połowa dla GKS-u to gra w defensywie i chęć utrzymania prowadzenia. Ataki bytomian udawało się odpierać aż do 82. minuty, kiedy to do strzału doszedł Rafał Filauer, a piłka znalazła się w siatce. Siedem minut później Kamil Duda zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę za atak na bramkarzu rywali. Tuż po tym zdarzeniu, w 90. minucie, Rafał Kuliński zdołał sforsować waleczną defensywę oraz bramkarza GKS-u, ustalając wynik spotkania na korzyść bytomian. Wynik końcowy - 2:1.

Szombierki Bytom - GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (0:1)
82' Filauer, 90' Kuliński --- 29' Szczepan

Widzów: ok. 200