Jastrzębski pokonuje ZAKSĘ

2014-04-22, Autor: mkor, źródło: JW
Jastrzębski Węgiel pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu o brązowy medal Plus Ligi. O zwycięstwie naszej drużyny zadecydował tie-break.

Pierwszy set wygrany przez jastrzębian 26:24 był najbardziej zacięty. Każda z drużyn chciała wejść w spotkanie z impetem. Udało się to jastrzębianom.

We własnej hali błyszczał tego dnia, zwłaszcza w pierwszym secie Michał Łasko. Oni i koledzy grali świetnie, prowadzili nawet 16:11. Potem pojawiły się problemy w przyjęciu i set nabrał rumieńców. Rywale choć zbliżyli się na dystans jednego punktu nie potrafili wyjść na prowadzenie. Ostatecznie musieli bronić dwie piłki setowe. Drugą z nich wykorzystali.

Drugiego seta ZAKSA wygrała do 19. W zespole Lorenzo Bernardiego słabo funkcjonowało przyjęcie, co było wodą na młyn dla środkowych z Kędzierzyna-Koźla. ZAKSA postawiła kilka skutecznych bloków i wykończyła pomarańczowych zagrywką. Van de Voorde skończył tę partię atakiem w siatkę.

Kiedy wydawało się, że ZAKSA pójdzie za ciosem, Jastrzębski szybko odzyskał inicjatywę i wygrał kolejnego seta do 20. Po stronie pomarańczowych dobrze grał Alen Pajenk, a u gości zaczął zawodzić Dominik Witczak. Zawodziło też przyjęcie zagrywki. Sporo krwi przyjmującym ZAKSY napsuł Michał Łasko. Opiekun gości Sebastian Świderski próbował reagować, ale niewiele to dało.

W czwartym secie znowu zmiana zwycięzcy. ZAKSA pokonała Jastrzębski do 25:19. Znowu decydująca okazywała się być zagrywka. Witczak i Marcin Możdżonek napsuli swoimi zagrywkami sporo krwi jastrzębianom. Goście ani myśleli oddać kilkupunktowej przewagi wywalczonej jeszcze przed II przerwą techniczną. Tie-break stał się faktem.

Tie-break lepiej zaczęli gospodarze. Skuteczny byli Bontje i Łasko. Ten drugi robił też krzywdę przeciwnikowi na zagrywce. Przy zmianie stron podopieczni Bernardiego prowadzili 8:4. Tak pokaźnej zaliczki już nie roztrwonili. Goście wyglądali na zdeprymowanych. Nadziewali się coraz częściej na skuteczne bloki w wykonaniu pomarańczowych. Mecz, atakiem z szóstej strefy, zakończył Michał Kubiak.

To było pierwsze spotkanie w rywalizacji o brązowe medale Plus Ligi. Te krązki zawisną na szyjach zawodników drużyny, która jako pierwsza odniesie trzy zwycięstwa. Kolejny mecz w środę 23 kwietnia o godz. 18:00 w jastrzębskiej hali.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (26:24, 19:25, 25:20, 19:25, 15:12)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Bontje, Malinowski, Marechal

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Witczak, Zagumny, Kooy, Wiśniewski, Możdżonek, Ruciak, Lewis (libero) oraz Ferens, Pilarz, Bociek, Polański