Jastrzębski prowadził, ale przegrał w Bełchatowie

2013-11-25, Autor: mkor, źródło: JKH
Jastrzębski Węgiel przegrał prestiżowe starcie w Bełchatowie ze Skrą 1:3. - Popełnialiśmy zbyt dużo błędów w ważnych fragmentach spotkania - powiedział po meczu Lorenzo Bernardi.

Jastrzębianie rozpoczęli mecz znakomicie. Dzięki dobrej postawie w bloku i trudnym dla rywala zagrywkom, nasz zespół wygrał pierwszego seta do 18. Kolejne partie należały już do gospodarzy. Obudził się lider Skry - Mariusz Wlazły. Co prawda, jeszcze w drugim secie Jastrzębski Węgiel miał dwie szanse na skończenie seta, ale ich nie wykorzystał. Wygrał też najdłuższą wymianę ciosów z obu stron przy stanie po 23. Ale seta przegrał do 25:27. W kolejnych było coraz słabiej: porażki do 23 i do 21, a w efekcie 3:1 w setach dla Skry.

Na pomeczowej konferencji prasowej nie szczędzono sobie gratulacji. - Mogę tylko pogratulować rywalom. Czasami w sporcie trzeba zaakceptować to, że przeciwnik gra lepiej. Dzisiaj to był ewidentne na korzyść Skry. Szkoda, bo schodzimy z parkietu z takim odczuciem, że nie zaprezentowaliśmy naszej najlepszej gry, ale czasami to jest „zasługą” przeciwnika. Jeszcze raz gratuluję, a my gramy dalej i patrzymy przed siebie - powiedział kapitan Jastrzębskiego, Michał Łasko.

Wlazło za gratulacje podziękował i stwierdził, że on i jego koledzy cieszą się ze zwycięstwa z mocnym przeciwnikiem. Dostał też pochwały od swojego szkoleniowca. - Dla nas był to bardzo ważny mecz, ponieważ przegraliśmy ostatnie spotkanie i musieliśmy się podnieść po tamtej porażce. Na początku moi zawodnicy czuli presję, do trzeciego seta słabo pracowała nasza ofensywa, ale później rozkręciliśmy się również w ataku. Jestem dumny z chłopaków, bo w świetnym stylu wyszli z opałów po pierwszym secie, a potem odwrócili losy meczu - dodał trener Skry, Miguel Angel Falasca.

- Gratuluję bełchatowianom bardzo dobrej gry. Pokazali kawał dobrej siatkówki, szczególnie w kluczowych momentach meczu. My popełniliśmy zbyt wiele błędów w ważnych fragmentach spotkania. W drugim secie przy prowadzeniu 22:20 popełniliśmy pięć błędów. To stanowczo za dużo. Później, w istotnym momencie trzeciego seta również nie ustrzegliśmy się błędów. Kiedy grasz z rywalami pokroju Skry nie można sobie na to pozwalać, a już w szczególności w najważniejszych częściach setów - stwierdził trener Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardi.

MVP meczu: Nicolas Uriarte.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:1 (18:25, 27:25, 25:23, 25:21)

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Kłos, Wrona, Uriarte, Antiga, Włodarczyk, Zatorski (libero) oraz Tuia, Conte, Brdjović.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Bontje, Popiwczak, Jarmoc, Malinowski.